Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Yukarı Yönlü Kırılarak 43 Bin Doların Üzerine Yükseldi

BTC 40 bin dolara doğru düşüş sonrası hızlı toparlandı. İşte yeni destek ve direnç seviyeleri...
Bitcoin Yukarı Yönlü Kırılarak 43 Bin Doların Üzerine Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz günlerdeki düşüşünü 40.000 dolara kadar taşımış olsa da, buradaki destek iyi çalıştı ve fiyat bu seviyenin üzerinde tutunmaya devam etti. Kripto para birimi geçtiğimiz saatlerde yukarı yönlü bir kırılma yaşadı ve 43.000 doların üzerine çıktı.

Yükseliş 43.800 dolara kadar gerçekleşti ve parite an itibariyle 43.600 dolar seviyesinde tutunuyor. Saatlik grafikte 100 saatlik basit hareketli ortalamanın da üzerine çıkılmış oldu. Bitcoin’de yükselişin sürmesi için yukarı yöndeki ilk direnç 44.300 dolar seviyesinde oluşuyor.

BTC 43 bin doları geçti
Kaynak: TradingView

Buranın üzerinde kapanışlar, fiyatın yeniden 45.000 ve 46.000 dolar seviyelerine çıkmasını sağlayabilir. Paritenin ilk direncin altında kalması halinde, BTC’nin yeni bir düşüş başlatma riski bulunuyor.

Bitcoin için aşağı yöndeki ilk destek seviyesi 42.800 dolar bölgesinde oluşuyor. Buranın altında kapanışlar, fiyatı yeniden 41.500 ve 40.000 dolar desteklerine doğru bir geri çekilmeye neden olabilir.

Bitcoin’deki toparlanma ile beraber Ethereum paritesinde de yükseliş meydana geldi. 2.750 dolara kadar gerileyen ETH, toparlandı ve 3.000 dolara kadar çıktı. Kripto para birimi an itibariyle 3.050 dolar seviyesinde işlem görüyor.

ETH 3 bin doları geçti
Kaynak: TradingView

Ethereum için ilk büyük direnç 3.075 dolar seviyesine yakın. Ana direnç hala 3.150 dolar seviyesi yakınında oluşuyor. Buranın üzerinde bir kırılma, istikrarlı bir artış başlatabilir. Bir sonraki kilit direnç, fiyatın daha da yükselebileceği 3.200 dolar civarında bulunuyor.

Ethereum direnç seviyelerinin üzerine çıkamazsa, yeniden aşağı yönlü hareket edebilir. Düşüş yönünde ilk destek 2.975 dolar bölgesinde oluşuyor. Buranın altındaki kapanışlar sonrası fiyat 2.800 dolara kadar gerileyebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu