Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Yeniden 40 Bin Doları Test Ederken Ethereum Yükselişini Sürdürüyor

BTC 38.000 dolar üzerinde yeniden toparlanmaya başladı.
Bitcoin Yeniden 40 Bin Doları Test Ederken Ethereum Yükselişini Sürdürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz günlerde yaşadığı sert düşüş dalgasının ardından toparlanma çabalarını sürdürüyor. Kayıplarını geri alan kripto para 38.000 dolar direncinin üzerinde tutunmuş görünüyor. BTC için ilk direnç noktası 40.000 dolar seviyesi olmakta.

Fiyat an itibariyle 38.1000 dolar seviyesi ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Bitcoin ile benzer şekilde Ethereum da kayıplarını geri topluyor. Geçtiğimiz günlerde düşüşünü 1.700 dolar seviyesine kadar uzatan ETH, yönünü yukarı çevirdi ve 2.600 dolar bandında işlem görüyor.

BTC 40 bin dolar test etti
Kaynak: TradingView

Bitcoin’in yeni bir artışa başlaması için 40.000 dolar direncini temizlemesi gerekiyor. Kripto paradaki daha fazla kazanç fiyatı 45.000 dolara doğru taşıyabilir. Aşağı yönde ilk destek 38.000 dolar seviyesi olarak görünüyor.

37.000 doların altındaki bir kırılma fiyatı 35.500 dolar seviyesine kadar itebilir. Bitcoin’in son yükselişinde Elon Musk’ın yaptığı paylaşım önemli rol oynadı. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin madencliğine dair olumsuz söylemlerde bulunan Musk, kripto para piyasasında sert bir düşüş dalgası yaşanmasına neden olmuştu.

Ethereum 2.600 dolara yükseldi
Kaynak: TradingView

Son paylaşımında ise madencilik endüstrisinin Kuzey Amerikalı temsilcileri ile görüştüğünü belirten Musk, yenilenebilir enerji kullanımını taahhüt ettiklerini ve bunun umut verici olduğunu söyledi.

Ethereum tarafında ise 2.750 doların üzerindeki kırılma, fiyatı 3.000 dolara doğru yükseltebilir. Olumsuz yönde ise 2.500 dolar ilk destek bölgesi olarak karşımıza çıkıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%