Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’in 40 Bin Dolara Çıkması ‘Ölü Kedi Sıçraması’ Olabilir

Bazı şüpheci analistler düşüşün devam edebileceğini düşünüyor.
Bitcoin’in 40 Bin Dolara Çıkması ‘Ölü Kedi Sıçraması’ Olabilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz gün tarihinin en sert düşüşlerinden birini yaşadı. Kripto para birimi 38.000 dolar seviyesinden geri çekilerek 30.000 dolara kadar çakıldı. Dip noktası olan bu seviyeden sonra toparlanan BTC, yeniden 40.000 dolara çıktı.

Bazı analistler ise bu yükselişe şüpheci yaklaşıyor. Kripto paraların sert düşüş sonrası kısa sürede toparlanması, bazı çevreler tarafından ‘ölü kedi sıçraması’ olarak değerlendiriliyor. Analistler BTC için bu durumun söz konusu olabileceğini düşünüyor. BTC an itibariyle 39.000 dolar seviyesinde tutunmaya devam ediyor.

BTC alım satım pozisyonları
Kaynak: Binance

Tahminlerin olması halinde Bitcoin, bazı çevrelere göre yeni bir düşüş dalgası başlatabilir. Fiyatta yaşanan dalgalanma, özellikle çok sayıda kaldıraçlı tüccarın servetinin erimesine neden oldu. Bu hem dip hem de toparlanmanın doğruluğundan kaynaklanıyor. Veriler tüccarlar arasındaki günlük likidasyonlar 8 milyar doları aştığını gösteriyor.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi
Kaynak: Alternative.me

Son olayların bir sonucu olarak tüccarların ne kadar gergin hale geldiği Crypto Fear & Greed Index verilerinde görülüyor. Klasik duyarlılık göstergesi, “aşırı açgözlülük” bölgesi ve Nisan 2020’den bu yana en düşük değeri ile kesin bir şekilde 100 üzerinden 11’e kadar geriledi.

Bu veri geçtiğimiz hafta 73’e kadar yükselmişti. Açgözlülüğün yüksek olması yakın zamanda düşüş olacağı şekilde yorumlanıyor. Analistler endeksin 40.000 dolar seviyesinde olmasına rağmen, risk alma isteğinin dip noktada olduğuna dikkat çekiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu