Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 37 Bin Dolar Direncine Yaklaştı ve Artış Sinyalleri Veriyor

BTC çıkışını 37 bin dolar yakınlarına kadar sürdürdü.
Bitcoin 37 Bin Dolar Direncine Yaklaştı ve Artış Sinyalleri Veriyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Geçtiğimiz aydan bu yana düşüş trendinde olan Bitcoin, yönünü yeniden yukarı çevirmek adına kayıplarını geri topluyor. Kripto para biriminin yükselişini sürdürmesi için önünde 37.000 ve 38.000 dolar dirençleri bulunuyor. Bu seviyelerin temizlenmesi halinde BTC yeni bir yükseliş dalgası başlatabilir.

Kripto para yaım itibariyle 36.200 dolar seviyesinden işlem görüyor. Fiyat şu günlük grafikte 100 saatlik basit hareketli ortalamanın oldukça altında işlem görüyor. Daha önce bu seviye Bitcoin için destek görevi görmüş ancak fiyat aşağı yönlü kırılmıştı. BTC düşüşünü 35.000 dolara kadar sürdürdü ve burada alıcılar ile karşılaştı.

BTC 37 bin dolar direncini test etti
Kaynak: TradingView

İlk büyük direnç 38.500 dolar seviyesine yakın. Ana direnç hala 40.000 dolar bölgesinde oluşuyor. Analistler bu seviyenin üzerinde net bir kırılma, daha büyük bir artışın hızını belirleyebileceğini düşünüyor.

Bitcoin 37.000 dolarlık direnci kıramazsa, yeni bir düşüş başlatabilir. Aşağı yönde ilk destek 36.000 dolar seviyesine yakın. İlk büyük destek 35.500 dolar seviyesinde oluşurken, 35.500 ve 35.000 dolarlık desteğin altında aşağı yönlü bir kırılma olursa, fiyat 32.000 dolara keskin bir düşüş başlatabilir.

Son veriler itibariyle Bitcoin’in piyasa değeri 677 milyar dolar seviyesinde bulunuyor. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 1.6 trilyon dolar olarak görünüyor. BTC’nin piyasa hakimiyeti %40.9’a kadar geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu