Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Aşağı Yönlü Hareketi ile 37 Bin Doların Altına Geriledi

BTC 40.000 dolar direncini temizleyemedi ve aşağı yönde hareket ediyor.
Bitcoin Aşağı Yönlü Hareketi ile 37 Bin Doların Altına Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin yaşamış olduğu sert düşüşün ardından yeniden kayıplarını geri almak istiyor ancak direnç seviyelerinden geri dönmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün 40.000 dolar seviyelerine kadar gelen kripto para, buradaki direnci temizleyemedi ve yeniden yönünü aşağı çevirdi. BTC düşüşünü 36.000 dolar seviyesine kadar uzatmış durumda.

Kripto paranın düşüşü günlük bazda %4’e yaklaştı. Fiyat 100 saatli basit hareketli ortalamanın yakınında ve buranın altında daha büyük bir düşüş olabilir. Saatlik grafikte 37.500 dolara yakın bir destekte üçgen oluşuyor. Bitcoin üçgen destek trend çizgisinin üzerinde kalırsa, 39.000 doların üzerinde yeni bir artış başlatabilir.

BTC 37 bin dolar altına geriledi
Kaynak: TradingView

İlk büyük direnç 40.000 dolar seviyesine ve üçgen üst trend çizgisine yakın. Üçgen direncinin üzerinde bir kapanış, yakın vadede 40.500 dolar direnç seviyesinin üzerinde keskin bir artış için kapıları açabilir. Olumsuz yönde bir hareket ise fiyatı 36.000 dolar seviyesine getirebilir.

Bitcoin’deki düşüşün etkisiyle Ethereum’da da aşağı yönlü hareketler gerçekleşiyor. Geçtiğimiz gün 2.850 dolar seviyesine kadar çıkan kripto para, buradaki direnci temizleyemedi ve yönünü aşağı çevirdi. ETH şu anda 2.550 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Yukarı yönde 2.750 dolar seviyesi kısa vadeli bir direnç olarak karşımıza çıkıyor. CoinMarketCap verileri Bitcoin ve Etheruem’un piyasa değerlerini sırasıyla 690 ve 300 milyar dolar olarak gösteriyor. Piyasanın toplam değeri se 1.6 trilyon dolara kadar geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%