Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Düşüşünü Sürdürdü ve 31 Bin Dolar Bölgesine Geriledi

BTC kayıpların artırarak 32.000 dolar seviyesinin altını gördü.
Bitcoin Düşüşünü Sürdürdü ve 31 Bin Dolar Bölgesine Geriledi
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz hafta boyunca 40.000 dolar seviyesine doğru yükseldi ve buradaki dirençten geri döndü. Bu geri dönüş sert düşüş olarak kendisini gösterdi ve BTC, 31.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Böylece haftalık bazda kayıp %20’yi geçmiş oldu.

Kripto para birimi an itibariyle bu seviyeden geri döndü ve 32.500 dolar bölgesinden işlem görüyor. Fiyat halen 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altında işlem görüyor.

BTC 31 bin dolara geriledi
Kaynak: TradingView

Yükseliş olması halinde Bitcoin’in 35.000 dolarlık bölge ve 100 saatlik SMA yakınında büyük bir dirençle karşılaşması muhtemel. Yukarı yönde bir sonraki büyük direnç 36.200 dolar seviyesinde bulunuyor.

Aşağı yönde ise ilk destek 32.000 dolar seviyesinde oluşuyor. Düşüşün sürmesi halinde psikolojik destek olan 30.000 dolara kadar gerileme yaşanabilir. BTC’deki düşüş ile beraber Ethereum da 2.000 dolar seviyelerinin altına geriledi.

ETH 2 bin dolar altına düştü
Kaynak: TradingView

Fiyat şu anda 1.950 dolar seviyesinden işlem görüyor. Düşüş 1.850 dolara kadar sürdü ve buradan bir miktar yukarı yönlü çıkış yaşandı. Ethereum için yukarı yöndeki ilk direnç 2.000 dolar seviyesinde oluşuyor.

Kripto para ilk direnç seviyelerini aşamazsa aşağı yönlü hareket etmeye devam edebilir. Aşağı yönde ilk destek 1.900 dolar seviyesine yakın. Daha fazla düşüş fiyatın 1.850 dolar bölgesine gerilemesine neden olabilir.

Yaşanan genel düşüş kripto para piyasasının 1.3 trilyon dolara kadar gerilemesine neden oldu. Bitcoin’in piyasa hakimiyet ise altcoinlerdeki değer kaybının etkisiyle %46.6’ya kadar çıkmış durumda.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu