Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin 2013’ten Bu Yana En İyi İlk Çeyreğini Yaşadı

BTC son 3 ay içerisinde yüzde 100’den fazla değer kazandı.
Bitcoin 2013’ten Bu Yana En İyi İlk Çeyreğini Yaşadı

Bitcoin fiyatı, perakende ve kurumsal talebin arttığı son 3 ayda yaklaşık % 100 değer kazandıktan sonra 2013’ten bu yana en iyi ilk çeyreğini yaşadı. Kripto para şu anda 1,1 trilyon dolardan fazla bir piyasa değerine sahip.

Kripto araştırma ve analiz platformu Bloqport tarafından yayınlanan en son verilere göre Bitcoin, 2021’in ilk üç ayında net kazançlar bildirdi. Dünyanın en büyük kripto para birimi Ocak’ta yaklaşık %15, Şubat’ta yaklaşık %37 ve Mart’ta %29 oranında değer kazandı.

Mevcut  Boğa Koşusu 2013’ten Sonra En İyisi

Mevcut  Boğa Koşusu 2013'ten Sonra En İyisi
Kaynak: Bloqport

Bloqport, BTC’deki mevcut boğa koşusunun 2013’ten bu yana dijital para birimi için en iyi performans gösteren döngü olduğunu ekledi. BTC, 2013’ün ilk çeyreğinde yaklaşık %300 kazanç elde etmişti. Dijital para birimi yaklaşık %50 kaybettiğinde ise 2018’de en kötü ilk çeyreğini yaşamıştı.

Bitcoin son dönemde artan kurumsal talepten yararlanıyor ve yükseliş trendini sürdürüyor. Geçtiğimiz gün dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, Bitcoin ile ilgili yatırım ürünlerini piyasaya sürmeyi planladığını bildirmişti.

Düzeltmelere Rağmen Artış Sürüyor

Düzeltmelere Rağmen Artış Sürüyor

Goldman Sachs Dijital Varlıklar Başkanı Mary Rich açıklamasında, “Bu ekosistemin henüz başlangıç ​​aşamalarındayız. Kimse tam olarak nasıl gelişeceğini veya nasıl bir şekil alacağını bilmiyor. Ancak bunun geleceğimizin bir parçası olmasını beklemenin oldukça güvenli olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Küçük düzeltmelere rağmen, dijital para biriminin fiyatı 2021’in başından beri sürekli artıyor. Bitcoin bu yıla yaklaşık 29.000 dolar seviyesinden başladı. Kripto paranın sınırlı arzı ve artan talebi, fiyatı Mart ayında 61.000 dolar ile tarihinin en yüksek seviyesine ulaştırdı.

Compound Capital Advisors’ın kurucusu ve CEO’su Charlie Bilello tarafından yayınlanan en son verilere göre, Bitcoin, Nasdaq’ın sadece %20’sine kıyasla son on yılda ortalama yıllık %230’dan fazla getiri sağladı.Kripto para piyasanın yüzde 58’inden fazlasına hakim ve yazım itibariyle 59.000 dolar seviyesinden işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum