Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 2.5 Ayda Değerini İkiye Katlarken 100 Bin Dolar Zamanı Merak Ediliyor

Yapılan tarihsel analiz, Bitcoin fiyatının ikiye katlanması için geçen sürenin bu boğa koşusu sırasında hızlanabileceğini gösteriyor.
Bitcoin 2.5 Ayda Değerini İkiye Katlarken 100 Bin Dolar Zamanı Merak Ediliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’in fiyatı son 75 günde iki katına çıktı ve bazı analistlerin piyasanın aşırı genişlemeye yaklaşıp yaklaşmadığını sorgulamasına neden oldu. Kripto para izleme ekibi CaseBitcoin’den yapılan tarihsel analiz, Bitcoin piyasalarının daha da hızlanabileceğini öne sürüyor.

Analiz BTC’nin iki katına çıkma süresinin yani fiyatın %100 artması için geçen sürenin 2017 boğasında 12 gün içerisinde gerçekleştiğini hatırlatıyor. CaseBitcoin mevcut piyasa döngüsü sırasında kaydedilen en hızlı ikiye katlama süresinin 7 Ocak’ta olduğunu ve BTC’nin sadece 22 günde 21.000 dolardan 42.000 dolara yükseldiğini belirtti.

Tarih Tekerrür Edecek mi?

Tarih Tekerrür Edecek mi?
Kaynak: CaseBitcoin

Firma, ocak ayındaki piyasa hareketi ile “2017 boğa piyasasının orta dönemi” olan Ağustos 2017’de meydana gelen hareket arasında benzerlikler olduğunu öne sürüyor. O zamanlar Bitcoin’in fiyatı, sonraki haftalarda %40 düşmeden önce 26 günde iki katına çıkmıştı.

Son yükselişten bahseden CaseBitcoin “Genel olarak son birkaç ay, 2017 boğa piyasasının orta dönemine benziyor. Bu gibi yükselişler çoğunlukla 100 günün altında gerçekleşti ancak hiçbir zaman 20 günden kısa sürmedi.” değerlendirmesini yaptı. Analistler, “2013 ve 2017 döngülerinin sonu kadar iki katına çıkmanın bu sefer de gerçekleşip gerçekleşmediğini görmek ilginç olacak” notunu düştü.

2013’te Bitcoin’in ikiye katlanma süresi, boğa sezonunun zirvesinden sonraki bir hafta içinde sadece dört günde gerçekleştirmişti. Birçok analist ve kripto veri toplayıcı Glassnode’un kurucuları, Bitcoin’in likit arzındaki düşüşü gösteren verileri paylaşarak mevcut boğa piyasasının büyümek için daha fazla alana sahip olduğuna inanıyor.

Bitcoin 56 bin dolar seviyesinde
Kaynak: piyasa.paratic.com

Kripto para an itibariyle günlük grafikte yüzde 1.32 yükselişle 56.100 dolar seviyelerinden işlem görüyor. BTC geçtiğimiz günlerde 61.000 dolar barajını geçerek tüm zamanların en yüksek zirvesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%