Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance, Mastercard ve Visa’nın Rusya Yaptırımına Katılıyor

Binance borsası, Rusya’da çıkarılmış Mastercard ve Visa kartların, kendi bünyesindeki kullanımını engelleme kararı aldı.
Binance, Mastercard ve Visa’nın Rusya Yaptırımına Katılıyor
Yorum

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, batılı ülkelerin ağır ekonomik yaptırımlarını beraberinde getirdi. Geçtiğimiz günlerde bu yaptırımların devamı, ödeme devleri Mastercard ve Visa’dan geldi. Her iki firma da, Rusya’daki operasyonlarını durdurdu ve ülkede verdiği hizmetini askıya almıştı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bu hamleye kayıtsız kalmadı ve yeni bir adım atıyor. Borsadan yapılan duyuruda, 9 Mart’tan itibaren Rusya’da verilen Mastercard ve Visa kartlar ile Binance’da işlem yapılamayacağı kaydedildi.

Bununla beraber Rusya dışındaki finans kuruluşlarının Mastercard ve Visa kartları ile başlattığı tüm işlemler yine Binance üzerinden Rusya içinde yapılamayacak.

CZ, Rusya yaptırım paylaşımı
Kaynak: CZ/Twitter

Borsanın bu hamlesi sonrası, Binance CEO’su Changpeng Zhao’dan da paylaşım geldi. CZ açıklamasında, bunun kendi kararları olmadığını belirterek, mecbur kaldıklarını söyledi.

Kripto para borsası geçtiğimiz günlerde de yaptırım uygulanan Rus bankaların müşterilerini engelleme kararı almıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu