Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Binance, Japonya’nın Düzenleyicisi Tarafından Uyarıldı

Borsa ülkede lisanssız olarak faaliyet gösteriyor.
Binance, Japonya’nın Düzenleyicisi Tarafından Uyarıldı

Son dönemde ülkelerin düzenleyici kurumları, kripto para borsalarına yönelik düzenlemelerine ağırlık veriyor. Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Japonya’daki düzenleyiciler ile daha önce karşı karşıya gelmişti.

Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), Binance’ı ülkede kayıt olmadan kripto değişim hizmetleri sunmakla suçladığı bir uyarı yayınladı. Ajans, Mayıs ayında kripto türevleri ticaret platformu Bybit’e de benzer bir uyarıda bulunmuştu.

Japonya, Binance'ı uyardı

Çin 2017 yılında ülkede kripto para ticaretini yasaklamış ve Binance borsası diğer Çinli borsalarla beraber merkezini Japonya’ya taşımıştı. FSA, Japonya’da diğer gerekliliklerin yanı sıra, ülkede faaliyet göstermek isteyen platformlar için zorunlu ulusal kayıt ve lisanslamayı zorunlu kılan açık ve net kripto değişim kuralları geliştirdi.

Huobi gibi borsalar FSA’nın direktiflerine uyarken, Binance faaliyetlerini Mart 2018’de Malta’ya taşımayı seçti. Japonya’nın 2020’nin ikinci çeyreğinde yürürlüğe giren değiştirilmiş Ödeme Hizmetleri Yasası, daha sıkı düzenleyici hükümlere rağmen ülkedeki kripto borsaları için daha fazla netlik sağladı.

Binance borsası daha önce de ABD’de çeşitli düzenleyici kurumlar tarafından inceleme altına alınmıştı. Borsanın CEO’su Changpeng Zhao ise kara parayı önleme politikalarına karşı uyumlu olduğunu söylemişti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum