Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Binance ve FTX Borsaları Kaldıraç Oranlarını Aşağı Çekiyor

Her iki borsa da maksimum kaldıraç oranını 20x’e düşürüyor.
Binance ve FTX Borsaları Kaldıraç Oranlarını Aşağı Çekiyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ve FTX, kullanıcılarına sunmakta olduğu kaldıraç oranlarını aşı çekmeye hazırlanıyor. İlk olarak FTX borsası kaldıraç sınırını 100x’ten 20x’e düşüreceğini duyurdu.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ripto borsasının marj ticareti limitini 101 kattan 20 kata düşürdüğünü söyledi. Bankman-Fried son dönemde 20x üzerindeki kaldıraç oranlarının tartışma yarattığına dikkat çekti.

Borsalar Kaldıraç Oranlarını Aşağı Çekiyor

Borsalar Kaldıraç Oranlarını Aşağı Çekiyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao, FTX’in bu açıklaması sonrası benzer bir duyuru yaptı. CZ, 19 Temmuz itibariyle borsaya yeni kayıt olan kullanıcılara kaldıraç sınırı koyduklarını ve bunu kademeli olarak genişleteceklerini söyledi.

Zhao, kararın arkasındaki nedeni belirtmedi, ancak mevcut kullanıcılar için yapılacak değişikliklerin tüketicinin korunması yararına olduğunu ifade etti. Geçtiğimiz günlerde düzenleyici kurumların yüksek kaldıraç oranlarına karşı yeni adımlar atacağı söylemleri, borsaların bu bağlamda harekete geçtiğini gösteriyor.

Zhao daha önce de volatilitenin kaldıraç nedeniyle daha yüksek seviyelere çıktığını kabul etmişti. Bitfinex ve Tether’in CTO’su Paolo Ardoino kaldıraçları sınırlamanın mantıklı olduğunu ve 100x pozisyonda %0.5’lik bir piyasa hareketinin yatırımcıları likit edebileceğini ifade etti.

Messari’nin ürün müdürü Qiao Wang’da borsaların bu kararını memnuniyetle karşıladı ve sistem genelindeki kaldıracın etkilenmeyeceğini belirtti. Wang ayrıca dünyanın kendilerini açgözlü bir kumarhane gibi görmek yerine, kendi kendisini düzenleyen bir endüstri olarak görmesini isteyeceklerini ifade etti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum