Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance Coin Yüzde 50 Değerlenerek 280 Dolara Ulaştı

BNB bir gecede yüzde 50’lik değer artışı ile 284 dolar seviyesini gördü.
Binance Coin Yüzde 50 Değerlenerek 280 Dolara Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para borsası Binance’ın coini BNB, son günlerdeki yükselişini sert bir şekilde sürdürüyor. Gece saatlerinde tırmanışını hızlandıran kripto para 284 dolar seviyesine ulaştı. BNB bu yükselişi ile Cardano ve Tether’den daha değerli bir noktaya geldi. Geçtiğimiz gün Binance Coin’in hızlı yükselişi ile yeni hedefinin 200 dolar olduğu konuşuluyordu. Ancak sert yükseliş eğrisindeki kripto para, kendisine yeni hedefler belirlemiş görünüyor. 

Bu rakamlar Binance’ı dünyanın en değerli 3. kripto para birimi haline getirdi. En yüksek seviyesinden geri çekilen BNB, şu an 270 dolar seviyelerinden işlem görüyor. 2021 yılına 37 dolar seviyesinden başlayan kriptp para, tarihinin en yüksek zamanlarını yaşıyor. Son 6 haftada  yüzde 500’den fazla artış yaşandı.

Yeni Hedef 300 Dolar

Yeni Hedef 300 Dolar
Kaynak: piyasa.paratic.com

Dijital varlığın hızla değerlenmesi sonrası her geçen gün yeni hedefler belirleniyor. Bir sonraki psikolojik hedefin 300 dolar olduğu görülüyor ve yükselişin sürmesi halinde bu seviyeye çok kısa sürede ulaşılabilir. Kripto para biriminin piyasa değeri bugün itibariyle 38 milyar doları aştı. Binance Borsası, perakende ve kurumsal yatırımcıların artan ilgisiyle birlikte son birkaç ayda işlem hacimlerinde hızlı bir artış gördü.

Şirket kısa süre önce 2021 Küresel Kripto Kullanıcı Endeksi raporunu yayınladı ve büyük oyuncuların kripto pazarına destek göstermesinin ardından dijital varlıklarının benimsenmesinin hızlandığını belirtti. Rapor ayrıca, kripto para birimi kullanıcılarının yaklaşık% 60’ının dijital varlıklarını saklamak için borsaları tercih ettiğini belirttiğini ortaya çıkardı.

BNB Piyasa Değerini 10’a Katladı

BNB Piyasa Değerini 10'a Katladı
Kaynak: CoinMarketCap

BNB, 2021’in başında ilk 10 kripto para birimi arasında bile değildi. Aralık 2020’de Binance Coin’in toplam piyasa değeri şu anki 38 milyar dolara kıyasla 4 milyar dolardı. BNB’nin piyasa değeri, Stellar, Bitcoin Cash, Chainlink, XRP, Polkadot, Cardano ve Tether dahil olmak üzere birçok kripto para birimi varlığını aştı. Son veriler ibariyle BNB, 38,5 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ile 270 doların üzerinde işlem görüyor.

Kripto piyasası boğa sezonunda ve bu yılın başından bu yana% 100’ün üzerinde yükseldi. Bitcoin, son 7 günde güçlü kazançlar yayınladıktan sonra dün 52 bin doların üzerine çıktı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. BTC’nin pazar hakimiyeti% 60,5 civarında.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, 218 milyar doları aşan toplam piyasa değeri ile şu anda 1.900 doların üzerinde işlem görüyor. Kripto para birimlerinin genel piyasa değeri, son 7 günde yaklaşık 150 milyar dolar artış ile 1.58 trilyon dolara ulaştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%