Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Binance Coin Rallisini Sürdürürse Ethereum’u Tahtından Edebilir

Ünlü analiste göre Binance Coin gelecekte Ethereum’un yerini alabilir.
Binance Coin Rallisini Sürdürürse Ethereum’u Tahtından Edebilir
Son Güncelleme: 
Yorum

Dünyanın en büyük kripto para işlem borsası Binance’ın coini BNB, son haftalardaki yükselişi ile analistlerin dikkatini çekmiş durumda. Dijital varlık Şubat ayının ilk günlerinde 45 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Son günlerde tüm piyasada yaşanan artış eğiliminin de etkisiyle Binance Coin, 347 dolara kadar tırmandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu fiyattan geri çekilen BNB, 250 dolardan işlem görüyor.

Trader ve analist Nicholas Merten, BNB’nin geleceğine dair tahminlerde bulundu. Analist kripto paranın hızlı rallisine atıfta bulunarak, Binance Smart Chain altyapısının önemini vurguluyor. Merten’e göre BSC altyapısı merkezi olmayan finans (DeFi) sisteminin yerini alabilir. Bu da BNB’nin ilerleyen süreçte Ethereum’un yerini alabileceği ihtimalini akıllara getiriyor.

Binance Coin, Ethereum’un En Büyük Rakibi Olabilir

Binance Coin, Ethereum’un En Büyük Rakibi Olabilir

Analist Binance Coin’in gelecekteki seyrine dair değerlendirmesinde, Binance Smart Chain altyapısının Ethereum ile benzer bir yapıya sahip olduğuna yer veriyor. BSC’nin kusursuz bir işlevselliğe sahip olduğunu belirten analiste göre madencilik sürecinden geçen ve dünya çapında binlerce node’ye çok merkezi olmayan bir formatta sahip olan Ethereum’un aksine, Binance çok daha merkezileştirilmiş.

Binance Smart Chain’in Ethereum’a karşı en önemli avantajı ise düşük gas ücretleri gösteriliyor. Bu da yatırımcıların ETH’den BNB’ye kaymasına neden oluyor. Merten bu gelişmelere rağmen Ethereum’un rekabetin dışında olmadığını düşünüyor. Analist, DeFi söz konusu olduğunda ETH’nin piyasadaki hakimiyetini, ikinci katman ölçeklendirme belirleyeceğini belirtiyor.

Yatırımcıların BNB alımı yapmalarında bir sorun görmediğini düşünen Merten, Binance Coin’in rallisini sürdürebileceğine inanıyor. Uzman isme göre Ethereum, Uniswap v3 gibi merkezi olmayan borsalarda uygulamaları sayesinde DeFi alanındaki konumunu daha güçlü bir hale getirebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%