Yatırım yapmaya başla!

Bayram Tatilinde Bir Yere Gidemeyenler için Ekonomik Fikirler

Bayram Tatilinde Bir Yere Gidemeyenler için Ekonomik Fikirler

Bayram tatilinde bir yere gidemediğiniz için üzülüyor musunuz? Neredeyse bütün arkadaşlarınız bir yerlere dağılmışken siz evden bir yere kımıldayamayacağınızı düşünüp karamsarlığa mı kapılıyorsunuz? Tüm bunların üstüne bir de “keşke son zamanlarda o kadar çok harcama yapmasaydım, keşke ben de tatile gitmek için para biriktirseydim” gibi sözlerle kendinizi mi suçluyorsunuz? O zaman şimdi söyleyeceklerime lütfen kulak verin. Zira hazır önünüzde bir sürü boş gün varken sırf bir yere gidemediğiniz için kendinizi üzmenin anlamı yok. Neden mi, böyle söylüyorum? Çünkü karaları bağlayıp oturmak yerine düşünebileceğiniz çok daha akıllıca seçenekler olduğunu biliyorum.

Tamam, bayram tatilinde o meşhur beldelerden, plajlardan birine gidemeyecek olabilirsiniz. Sosyal medya mecralarında çılgınlar gibi paylaşım yapan arkadaşlarınızın fotoğraflarına üzüntüyle bakacak olabilirsiniz. Hazır tatil 9 güne çıkmışken bu fırsatı değerlendiremeyeceğinizi düşünüp bunalımdan bunalıma giriyor da olabilirsiniz. Ama tatil fırsatını değerlendirmek demek ille de bir yerlere gitmek demek değil ki! Mesela; bunun yerine tatilinizi bütçenize katkı sağlamak için kullanabilirsiniz. Hem zaten istediğiniz o tatil beldesine gidemeyişinizin nedeni yaşadığınız maddi sıkıntı değil mi? İşte bu sıkıntının üstesinden gelmek için bayram tatilinde bir şeyler yaparak bir sonraki seferde istediğiniz mekana rahatlıkla gidebilirsiniz. Evet, size bahsettiğim öneri tam olarak bu! Yani bayram tatilinde para kazanmak için bir şeyler yapmanız!

Eğer siz de bayram tatilinizi şehir dışına hatta belki de ülke dışına çıkan arkadaşlarınızın paylaşımlarını izleyerek geçirmek istemiyorsanız, o zaman hemen şimdi bu zaman zarfında neler yapabileceğinize bakmalısınız. Çünkü pek çok kişinin bol bol para harcadığı bu süreç içerisinde siz, para kazanıyor olmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Evet, bu dediklerime katılıyor ve bayram tatilinde kös kös oturmak yerine kazanç elde etmek istiyorsanız o zaman aşağıdaki yöntemlere bir bakın derim. Belki aşağıdaki fikirler arasında dikkatinizi çeken bir yöntem bulursunuz.

Gönüllü Çalışan Olun!

Gönüllü Çalışan Olun!Eğer şirketinizde bayram tatilinde çalışmak üzere gönüllü çalışan aranıyorsa, hemen bu fırsatı değerlendirin. Evet, pek çok iş yerinde bayram tatilinde mesai yapmak isteyen gönüllü çalışan aranır. Ya da bazı iş yerlerinde çalışanlara sadece 1-2 gün izin verilir. Şayet siz de bayramda işe devam edilme zorunluluğu olan bir iş yerinde çalışıyorsanız, tatil yapmak isteyen takım arkadaşlarınız yerine mesai yaparak bu durumdan faydalanabilirsiniz. Sonuçta; bu şekilde normal ücretinizin iki katı karşılığında çalışarak maddi durumunuzu rahatlatabilirsiniz. Peki, ne diyorsunuz? Evde boş yere zaman harcamak yerine bayram tatilinde çalışarak bu durumu avantajınıza kullanmak sizce de mantıklı değil mi?

Bayram Tatlısı Yapıp Satın!

Bayram Tatlısı Yapıp Satın!Bayram denilince aklımıza gelen ilk şeylerden biri de o nefis tatlılar, oluyor değil mi? Bir de bu Ramazan diğer adıyla Şeker Bayramı olunca tatlı vazgeçilmez ikramlıklar arasında yer alıyor. Ama tabii artık eskisi gibi tatlısını evinde yapan çok kişi kalmadı. Yani çoğu insan bayramlık tatlısını dışarıdan satın alıyor. Anlayacağınız pastaneler bayram arifesinde sipariş hazırlamaya yetişmekte zorlanıyor. Ancak bazıları pastane usulü yapılan tatlılar yerine ev yapımı olanları tercih ediyor. Sonuçta; evde yapılmış bir baklavayla pastanede yapılmış bir baklava arasında ne kadar fark olduğunu hepimiz biliyoruz.

Bu sözlerimle varmak istediğim nokta şu ki, eğer tatlı yapma konusundaki becerinize güveniyorsanız böyle bir işten de kazanç elde edebilirsiniz. Mesela; bir pastaneyle anlaşarak onlar için ev yapımı tatlı yapacağınızı söyleyebilir ya da etrafınızdakilere haber yayarak hiçbir aracı olmadan tatlı satışı yaparak para kazanabilirsiniz. Örneğin; sosyal medya hesabınızda yapmış olduğunuz bir tatlının fotoğrafını paylaşarak, bu şekilde isteyenlere ev yapımı bayramlık tatlı hazırlayabileceğiniz haberini yayabilirsiniz. Evet, tatlı yapıp satma fikri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce kullanılabilir bir yöntem mi?

Evcil Hayvanlarla İlgilenin!

Evcil Hayvanlarla İlgilenin!Bildiğiniz gibi; insanlar bayram için bir yerlere giderken çoğunlukla evcil hayvanlarını beraberlerinde götüremiyorlar. Sonuçta; birkaç sayılı otel dışında hiçbir kurum işletmesine evcil hayvan kabul etmiyor. İşte bu nedenlerden dolayı da insanlar bayram tatili boyunca evcil hayvanlarının bakımını üstlenecek kişilere ya da kurumlara ihtiyaç duyuyor. Yani diyorum ki siz de belki bu ihtiyaca karşılık vererek durumdan faydalanmayı düşünebilirsiniz. Böyle bir gereksinimi olan insanlar için evcil hayvanlarının bakımını üstlenerek para kazanabilir, hem eğlenceli hem de kolay olan bu işten para kazanabilirsiniz. Ne diyorsunuz, bayram tatilinizi sevimli kediler, köpekler, kuşlar ya da diğer evcil hayvanlarla renklendirmek ister misiniz?

Yatırım Yapmayı Öğrenin!

Yatırım Yapmayı Öğrenin!Belki de uzun zamandır kazancınızı arttırmanın yollarını arıyordunuz. Nitekim geçim şartları bu kadar zorken kazancınızı arttırma yolları üzerine araştırma yapmanız gayet olağan. İşte bunu düşünerek sizlere 9 günlük uzun tatil boyunca zamanınızı para kazanmak için yeni şeyler öğrenmenizi öneriyorum. Mesela; ne gibi mi? Mesela; yatırım yapmak gibi! Neticede bu alana sadece ek gelir elde etme düşüncesiyle yönelen ve daha sonra yatırım yapmayı temel işi haline getiren onlarca insan var.

Neden siz de bu kazançlı alanın nimetlerinden faydalanmayasınız ki? Neden bayram tatilinizde yatırım yapmayla ilgili detaylı bilgi sahibi olmayasınız ki? Size direkt olarak yatırım yapın demiyorum. Sadece bu boş zamanınızı yatırım dünyasıyla ilgili bilgi sahibi olarak geçirin diyorum. Hem bunun için bir kuruş harcamanıza bile gerek yok. İnternetten verilen ücretsiz eğitimler sayesinde kısa süre içinde istediğiniz kadar bilgi sahibi olabilirsiniz. Baktınız ki bu iş size göre değil, o zaman başka yöntemlere yönelirsiniz. Sonuçta; bu alanın size uygun olup olmadığını deneyerek ve yeni şeyler öğrenerek hiçbir şey kaybetmezsiniz.

Temizlik Yapın!

Temizlik Yapın!Evet evet! Günler boyunca evde televizyon izlemek ya da dışarıda kapı kapı gezmekten çok daha faydalı olacak bir diğer yöntem de bu! Yani temizlik yapmak! Sonuçta; pek çok insan evde olmadığı bu zamanda bütün temizlik işlerini yaptırmak istiyor. Hatta belki yakın çevrenizde bile bu düşüncede olan insanlar vardır. Olmasa bile onlar için temizlik yapabileceğinizi söyleyebilir, hiç aceleye getirmeden öyle yavaş yavaş yapacağınız temizlikten para kazanabilirsiniz. Bu yöntemi kullanmak için yapabileceğiniz bir diğer şey de temizlik şirketlerine başvurmak ve bayram dönemine özel olmak üzere onlar için çalışabileceğinizi söylemektir.

Bebek-Çocuk Bakıcılığı Yapın!

Bebek-Çocuk Bakıcılığı Yapın!Evet, bayram tatili boyunca kullanabileceğiniz bir diğer para kazanma yolu da bebek-çocuk bakıcılığı yapmak! Çünkü bayram ziyaretleri yapmak isteyen pek çok ebeveyn, birkaç saatliğine de olsa çocuklarını bırakacak birilerine ihtiyaç duymaktadır. Özellikle de küçük yaşta çocuğu olanlar için oradan oraya koşuşturulan bayram ziyaretleri tam bir eziyet halini alabilmektedir. Hem bir sürü yabancı görüp tedirgin olan bebekler hem de onları sakinleştirmeye çalışan anne-babalar için çocuk bakıcıları bu nedenle bir kurtarıcı olarak görülmektedir. Kısacası, tatil süresince ihtiyacı olanlara hatta belki de tanıdıklarınıza çocuk bakıcılığı hizmeti vererek siz de kazanç elde edebilirsiniz. Hem bu şekilde bir yandan para kazanırken bir diğer yandan da çocukların o güzel enerjilerinden faydalanabilirsiniz.

Bebek-çocuk bakıcılığı yapmak hakkında detaylı bilgi almak için tıklayın!

Dolma, Börek Gibi İkramlıklar Hazırlayın!

Dolma, Börek Gibi İkramlıklar Hazırlayın!İsterseniz kendi imkanlarınızı kullanarak isterseniz de gıda işletmelerine başvurarak yapabileceğiniz bir diğer bayram tatili işi de dolma, börek gibi ikramlıklar hazırlamak! Sonuçta; tatil bayramın ilk gününden 3 gün önce başlıyor, değil mi? Siz de bu 3 gün içerisinde hazırlayabileceğiniz kadar ikramlık hazırlar ve gayet iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Hatta öncelikli olarak bu düşüncenizi tanıdıklarınızla paylaşabilir, sadece onlardan aldığınız siparişle bile bir sürü para kazanabilirsiniz. Ne diyorsunuz, bayram için ikramlık yapma işi yapacak kadar maharetli misiniz? Yoksa daha farklı işleri mi değerlendirmek istersiniz?

Dönemsel İşlere Bakın!

Dönemsel İşlere Bakın!Bayram dönemine özel pek çok işletme dönemsel personele ihtiyaç duymaktadır. Oteller, restoranlar, aqua parklar, kafeler, mağazalar gibi bir sürü işleme bayram süreci boyunca ekstra personel çalıştırmaktadır. Özellikle de turistik beldelerde bu ihtiyaç çok daha fazladır. Ben de diyorum ki siz de işletmelerin bu açığını doldurarak para kazanmayı düşünebilirsiniz. Özellikle de bol bol tatilcinin geldiği bir bölgede yaşıyorsanız, kesinlikle bu fırsatı değerlendirmelisiniz. Sonuçta; yapacak hiçbir önemli işiniz yoksa ve bütçenizi toparlamak istiyorsanız, tatilde çalışmak sizin için mantıklı bir tercih olacaktır.

Fotoğrafçılık Yapın!

Fotoğrafçılık Yapın!Akrabalarına şehrinin turistik mekanlarını gezdirenler, tatili fırsat bilip gününü gün eden sevgililer, eş dost ziyareti yapanlar, ailesiyle dışarı çıkanlar! Evet, bayram tatili boyunca etrafımızda benzer tablolar görürüz, değil mi? İnsanlar hem tatil hem de ziyaret hem de gezip görme amaçlı şehir şehir geziyorlar. Ve tabii bu sırada bol bol fotoğraf çekiyorlar. İşte o fotoğrafları diyorum, siz çekseniz nasıl olur?

Mesela; bir şipşak fotoğraf makinesi edinerek gününü gün eden tatilcilerin fotoğraflarını çekebilirsiniz. Yaşadığınız şehirde en çok ziyaretçi alabilecek bölgelere gidebilir, burada bir yandan gezerken bir diğer yandan da şipşak resimlerinizle para kazanabilirsiniz. Sadece deneyin ve görün. Bir gün içinde çektiğiniz fotoğraf sayısını gördüğünüzde eminim ki siz de şaşıracaksınız.

Fotoğrafçılık yapmakla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayın!

Şoförlük Yapın!

Şoförlük Yapın!Bayram tatilinde herkesin bir yerlere gittiğini biliyoruz. Kimi yakınlarını ziyaret etmek, kimi de seyahat etmek amacıyla bir yerlerden bir yerlere gidiyor. Ve bazıları birtakım nedenlerden dolayı özel şoföre ihtiyaç duyuyor. Ya şehirlerarası yolculuk yapacak kadar iyi sürücü olmadığından ya da herhangi başka bir nedenden dolayı özel şoför hizmeti almak istiyor. İşte ben de bu durumları lehinize kullanabileceğinizi söylüyorum. Örneğin; bulunduğunuz şehirden kilometrelerce uzakta bir yere gidecek arkadaşınıza özel şoförlük yapabilirsiniz. Ya da internetteki iş ilanlarına bakarak bu dönem içerisinde şoförlük hizmeti vermeyi düşünebilirsiniz. Sonuçta; evde oturmak yerine kazanç elde etmek için uğraşmak çok daha mantıklı olacaktır, öyle değil mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ek Gelir - Ek İş kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum