Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Avustralya Kripto Para Yatırımcılarından Kazançlarını Rapor Etmesini İstiyor

Ülkenin vergi dairesi yatırımcılardan iş birliği bekliyor.
Avustralya Kripto Para Yatırımcılarından Kazançlarını Rapor Etmesini İstiyor

Kripto para ticaretine yönelik vergi uygulamaları son dönemde sıkça konuşuluyor. Ülkeler elde edilen kazançları nasıl vergilendireceğine dair düzenlemeler üzerinde çalışıyor. Avustralya Vergi Dairesi, vatandaşları kripto para ticaretinden elde ettiği karları doğru bir şekilde rapor etmeye çağırıyor.

Tahminlere göre ülkede 600 bin kişinin kripto para yatırımcısı olduğu belirtiliyor. Vergi dairesinde komiser yardımcısı olan Tim Log, insanların kriptoya bir varlık yerine bir para birimi gibi davranmakla hata yaptığını söyledi.

Kimin Yatırım Yaptığı Biliniyor

Kurum vatandaşları, kripto para birimi kârlarının vergiden muaf olduğu ya da sadece itibari paraya geri dönerken beyan edilmesi gerektiği gibi yanlış bir düşünceden arındırmak istiyor.

Loh, borsalardan ve bankacılık kurumlarından aldığı işbirliği sayesinde vergi dairesinin kripto para birimine kimin yatırım yaptığını zaten bildiklerini ifade etti. İnsanların yatırımlarına dair bilgi sahibi olduğunu belirten Loh, insanlardan tek isteklerinin kurallara uymak olduğunu söyledi.

Vergi kurumu 2021’de 400.000 kişi ile daha önce verilmiş vergi beyannamelerini gözden geçirmelerini ve kripto alım satımlarındaki sermaye kazançlarını veya kayıplarını bildirmelerini istemek için iletişime geçecek.

Loh kayıtları doğru tutmak için her işlemi Avustralya doları cinsinden kayıt edeceklerini belirtti. Kaydedilen bilgiler arasında yapılan işlemlerin tarihleri ve cüzdan adresleri de yer alacak.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum