Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Avustralya Hükümeti Kripto Şirketlerini Yakın İlişki Kurmaya Çağırıyor

Avustralya'nın menkul kıymetler düzenleyicisi, kripto para şirketleri ile iletişimi artırmak istiyor.
Avustralya Hükümeti Kripto Şirketlerini Yakın İlişki Kurmaya Çağırıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paraların her geçen gün daha değerli hale gelmesi, hükümetlerin harekete geçmesinde önemli rol oynuyor. Dünyanın pek çok ülkesinde kripto para piyasasına yönelik düzenlemeler sürüyor. Son olarak Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu, (ASIC) ülkede faaliyet gösteren kripto para şirketlerine odaklanıyor.

ASIC adına konuşan üst düzey stratejik istihbarat danışmanı Jonathan Hatch, kripto ekonomisi ile iş birliğinde bulunmak istediklerini söyledi. Monokrom Varlık Yönetimi CIO’su Kevin Saunders, komisyonun endüstrinin uyumluluk yükümlülükleri konusunda daha net olması gerektiğini belirtiyor. Saunders, yapılacak düzenlemelerin şeffaf olası gerektiğine dikkat çekiyor.

Mevcut Düzenlemeler Katı

Mevcut Düzenlemeler Katı

Ulusal Blok Zinciri Yol Haritası Lideri Chloe White ise sektör paydaşlarının mevcut düzenleyici ortama ayak uydurmasının zor olduğunu ifade ediyor. Sektör temsilcileri düzenleyicilerin yeni teknolojileri desteklemek için işbirliği yapması gerektiğini, gelişmekte olan sektörleri ağır düzenlemelerle boğmak yerine iş birliği yapmaları gerektiğini belirtiyor.

Avustralya hükümeti, Mart ayı sonlarında belirli çözümleri hedefleyen blok zinciri ekiplerine 3 milyon dolara hibe desteğinde bulunmuştu. Uzmanlar Avustralya’nın blockchain uyumluluğu nedeniyle dijital para projesini başlatacak ilk 5 ülkeden biri olacağını tahmin ediyor.

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında Avustralya Merkez Bankası, dijital para biriminin potansiyel kullanımını keşfetmek için Commonwealth Bank, National Australia Bank, finansal hizmetler şirketi Perpetual ve Ethereum yazılım firması ConsenSys ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%