Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Avrupa Seçimlerine Müdahaleyle Suçlanan Steve Bannon’dan Marine Le Pen’e Destek!

Trump’ın eski danışmanı Steve Bannon’un Avrupalılar sandık başına yönelirken Paris’e gitmesi tepki topladı. İşte Avrupa seçimlerine müdahale etmekle suçlanan Bannon haberinin detayları;
Avrupa Seçimlerine Müdahaleyle Suçlanan Steve Bannon’dan Marine Le Pen’e Destek!
Yorum

Avrupa seçimleri için geri sayım başlamışken, Donald Trump’ın eski danışmanı Steve Bannon’un Paris’teki varlığı ortalığı karıştırdı. Bu hafta gerçekleştirilecek Avrupa parlamentosu seçimlerine müdahale etmekle suçlanan Bannon hakkındaki iddialar yankı uyandırdı.

Bannon’un desteklediği isimlerden biri Fransa’nın milliyetçi partisi olan Ulusal Cephe’nin lideri Marine Le Pen ki kendisinin Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un partisi La République en marche ile kafa kafaya gitmesi bekleniyor.

Bannon, Cuma günü Le Parisien gazetesine verdiği demeçte de Le Pen ve partisinin kazanacağını tahmin ettiğini açıkladı.

Avrupa Seçimlerine Müdahaleyle Suçlanan Steve Bannon Marine Le Pen Kazanacak Gazete Pazar günkü haberinde de Le Pen’in partisinin iki yöneticisinin Steve Bannon’un Paris’teki otel odasından çıkarken görüldüklerini yazdı. Yöneticilerse Le Pen’in kendilerinin Bannon ile görüştüklerinden haberdar olmadığını söyledi. Ancak Steve Bannon Pazartesi günü Le Pen’in kampanyasında herhangi bir rol oynadığı iddialarını reddederek, Fransa’da yalnızca gözlemci olarak kaldığını dile getirdi.

Fransız yayıncılara verdiği demeçlerde de; “Marine Le Pen’in kazanmak için benim yardımıma ihtiyacı yok” diyerek kampanyada rol almadığı konusunda ısrar etti.

Steve Bannon Marine Le Pen Kazanmak için Benim Yardımıma İhtiyacı Yok Le Pen de Bannon’un kampanyasında rol almadığını reddederek onun iş için Paris’te olduğunu bile bilmediğini söyledi ve “Kampanya ile ilgisi yok. Onu kampanyaya sürükleyen medya, yani sizsiniz” dedi. Yine de Bannon’un Paris’teki varlığı, Macron’un partisinde ve hükümette alarm yarattı. Fransa’nın cinsiyet eşitliği bakanı Marlène Schiappa da Steve Bannon’un şu anda Paris’te Marine Le Pen’e yardım ettiğini görünce diğer partilerin adil oynamadığını ve bunu sormaları gerektiğini savundu.

“Bence Steve Bannon seçime müdahale ediyor çünkü Fransa’ya Paris’e geliyor, peki ne yapmak için, bunu bilmiyoruz” diyen Schiappa şöyle devam etti:

Steve Bannon Avrupa Parlamentosu Seçimlerine Müdahale Ediyor “Ancak Steve Bannon gazeteciye amacının Avrupa’yı yok etmek olduğunu söyledi.” Bu arada Macron’un kampanya lideri Stéphane Séjourné de Bannon’un Fransa’daki varlığının seçimlerin bağımsızlığına saldırı ve milliyetçilerin püskürtme stratejisi olduğunu belirtti.

Avrupa seçimlerinde Macron’un partisinden bir aday olan Nathalie Loiseau; “Steve Bannon seçimlerimize müdahale etme arzusunu gizlemiyor bile” ifadeleriyle tepkisini açıkladı. Neticede Fransa, Brüksel’de kurduğu The Movement adlı hareket ile seçim öncesi popülist partilerin bir araya gelmesi ve organize olması için çalışan Bannon’un etkinliklerine 2017’den bu yana şüpheyle yaklaşıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu