Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Avrupa Bölgesi 1 Trilyon Dolar Kripto Para İşlem Hacmine Ulaştı

DeFi, Avrupa'nın kripto ekonomisi için önemli bir katalizör haline geldi.
Avrupa Bölgesi 1 Trilyon Dolar Kripto Para İşlem Hacmine Ulaştı
Son Güncelleme: 
Yorum

Chainalysis tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, Avrupa bölgesi, geçen yıl 1 trilyon doların üzerinde dijital varlık alımı gerçekleştirerek, dünyanın en aktif kripto para birimi bloğu olarak ortaya çıktı.

Raporda, CNWE bölgesinin Temmuz 2020 ile Haziran 2021 arasında küresel kripto etkinliğinin %25’ini oluşturduğuna yer verildi. Bölge, özellikle merkezi olmayan finans veya DeFi olmak üzere tüm kripto alt kategorilerinde işlem hacminde keskin bir artışa tanık oldu.

Avrupa bölgesi kripto hacmi
Kaynak: Chainalysis

Avrupa aynı zamanda kurumsal yatırım için bir yuva haline geldi ve bu kategorideki işlem değerleri Temmuz 2020’de sadece 1,4 milyar dolar iken, Haziran 2021’de 46,3 milyar dolara yükseldi.

Birleşik Krallık 170 milyar dolar ile bölgedeki en büyük kripto ekonomisi oldu. Bu değerin yaklaşık yarısı DeFi protokolleri aracılığıyla gerçekleştirildi. Chainalysis’in kıdemli içerik pazarlama müdürü Henry Updegrave, İngiltere’nin büyümesinin, artan kurumsal yatırımdan kaynaklandığını söyledi.

İngiltere Avrupa'nın en büyüğü
Kaynak: Chainalysis

Bitcoin’deki boğa trendi, rakip akıllı sözleşme platformlarının büyümesi ve merkezi olmayan finansın gelişi, çalışma döneminde kriptonun büyük yükselişine katkıda bulundu. Çalışmada elde edilen veriler, büyük kurumsal yatırımcıların kripto içinde itici bir güç haline geldiğini gösteren artan sayıda kanıtı destekliyor.

Chainalylsis 2021 Küresel Kripto Kabulü Endeksi ve zincir verileri, perakende işlemleri ve eşler arası değişim ticaret hacmine göre kabulü için önde gelen ülkeler arasında Vietnam, Hindistan ve Pakistan’ı gösterdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu