Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

ATA GYO Borçlanma Aracı İhracı SPK Tarafından Onaylandı

ATA GYO nitelikli yatırımcıya borçlanma aracı ihracı için SPK'ya yaptığı başvurudan onay aldığını duyurdu.
ATA GYO Borçlanma Aracı İhracı SPK Tarafından Onaylandı

Ata Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi (ATA GYO) 14 Nisan’da borçlanma aracı ihracı gerçekleştirme kararı almıştı. Bu kapsamda Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) yaptığı başvurudan onay aldığını duyurdu.

Şirket 100 milyon TL’ye kadar borçlanma araçlarının yurt içinde halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcılara satış yoluyla ihraç edilmesine karar vermişti. Bu kapsamda ihraç edilecek borçlanma araçlarının, vadesinin ve faiz oranlarının belirlenmesi, ihraç işlemlerinin ihraç belgesinin onay tarihinden itibaren bir yıllık dönemde bir veya birden fazla seferde yapılması görüşülmüştü.

ATA GYO’nun borçlanma aracı ihracı konusunda SPK’ya yaptığı başvuru ise 3 Haziran tarihli ve 29/846 sayılı toplantıda onaylandı.

ATA GYO’nun hisseleri (ATAGY) açıklamanın geldiği sırada %1,25 oranında ekside 3,96 lirada seyretti.
ATA GYO Hisseleri %0,75 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Şirketin hisseleri dünkü işlemleri 4 liradan tamamladıktan sonra bugüne 3,99 liradan başladı. Açılışın ardından 4,02 liraya yükselerek günün en yükseğini kaydettikten sonra gerilemeye başladı. TSİ 14:20 sularında ise %0,75 oranında düşüşle 3,97 liradan işlem görmeye başladı.

Hisseler günün ilk yarısında en düşük 3,95 lirayı görürken, haftalık bazda %3,4 kazandırdı. Aylık periyotta %5,04 oranında değer kaybeden hisseler, yıllık bazda %10,95 kazanç sağladı.

ATA GYO hisseleri için aşağı yönde 3,92 ve 3,90 seviyeleri önemli destek noktaları olarak görev yapıyor. Yukarı yönde ise %3,99 ve 4,04 lira takip ediliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum