Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Arsan Tekstil Hisseleri Kar Dağıtımı Olmayacağı Açıklamasına Tepkisiz Kaldı

Özkaynak yapısını güçlendirmek ve uzun dönem hedefleri için yatırımlarını artırmak isteyen Arsan Tekstil, 2020 karından dağıtım yapmamaya karar verdi.
Arsan Tekstil Hisseleri Kar Dağıtımı Olmayacağı Açıklamasına Tepkisiz Kaldı

Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş. 2020 yılı finansal sonuçlarına göre kar dağıtımı yapılmamasına karar verdi. Olağan genel kurul toplantısında, oy birliğiyle alınan karar genel kurulun onayına sunuldu.

Açıklamada 2020 yılında Sermaye Piyasası Kurulu’na göre 111.510.900 TL, yasal kayıtlardaki finansal tablolara göre 65.822.270,10 TL dönem karı elde edildiği bildirildi. Kredi faizlerinin yükselmesi ve döviz kurlarındaki aşırı hareketlilik nedeniyle şirketin tasarruf ve likidite miktarını artırması gerektiği belirtildi.

Bu doğrultuda söz konusu karın şirketin özkaynak yapısını güçlendirmek ve uzun vadeli stratejileri doğrultusunda kullanılmasına karar verildiği açıklandı.

Arsan Tekstil hisseleri kar dağıtımı yapılmayacağı açıklamasının ardından konumunu korudu.
Arsan Tekstil Hissesi %0,48 Artıda
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Saat 14.12’de %0,48 değer kazancıyla 4,21 liradan işlem gören ARSAN koldu hisseler, güne 4,18’den başladı. Salı günü 4,16 – 4,29 arasında hareket etti. Geçtiğimiz Perşembe 4,63 lira ile son bir haftanın en yükseğine çıkan şirket hisseleri, en düşüğü 4,16 ile bugün kaydetti.

Böylelikle haftalık bazda yatırımcısına %3,5 oranında kaybettirdi. Aylık kaybı %17’ye, yıllık kazancı %41’e yakın seyrediyor. 6,804,210 TL hacimli hisselerin son bir yıl içinde gördüğü en düşük fiyat 2,40, en yüksek 6,34 oldu.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum