Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Apple’ın Kurucusu Wozniak YouTube’a Karşı Açtığı Bitcoin Davasını Kaybetti

Mahkeme YouTube’un dolandırıcılık videolarından sorumlu olmadığını belirtti.
Apple’ın Kurucusu Wozniak YouTube’a Karşı Açtığı Bitcoin Davasını Kaybetti
Son Güncelleme: 
Yorum

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak geçtiğimiz yıl Temmuz ayında YouTube aleyhine dava açmıştı. Dava, YouTube’un sahte bir Bitcoin çekilişini tanıtmak için kullandığı bir reklam nedeniyle açılmıştı. Mahkeme video barındırma devi YouTube’un platformunda yayınlanan kripto para birimiyle ilgili dolandırıcılıklardan sorumlu olmadığını söyledi.

Santa Clara County Yüksek Mahkemesi Yargıcı Sunil Kulkarnia, YouTube ve ana şirketi Google’ın, internet platformlarını kullanıcılar tarafından yayınlanan içeriğin sorumluluğundan koruyan federal bir yasa tarafından korunduğunu ifade etti.

Wozniak, YouTube'a dava açtı

Apple kurucu ortağı, YouTube’un yalnızca sahte reklamları kaldırmakta başarısız olmakla kalmayıp, videolara trafik çeken hedefli reklamlar satarak ve videoları taşıyan YouTube kanallarını yanlış bir şekilde doğrulayarak dolandırıcılığa maddi olarak katkıda bulunduğunu iddia etmişti.

Wozniak, YouTube’daki benzer kripto dolandırıcılıklarının Microsoft’un kurucu ortağı Bill Gates ve Tesla CEO’su Elon Musk gibi diğer teknoloji ünlülerinden de yararlandığını belirtiyor.

Yargıç Kulkarnia, Wozniak’a şikayetini gözden geçirmesi için 30 gün süre tanıdı. Apple kurucusu, YouTube’un sahte reklamlarına karşı açtığı davayı kaybeden ilk isim değil. Daha önce Ripple Labs tarafından benzer bir sebeple YouTube aleyhine dava açılmıştı. YouTube açılan dava sonrası paylaşılan içeriklerden sorumlu olmadığını iddia etmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%