Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Analistlere Göre Bitcoin’in Yıl Sonunda 100 Bin Dolara Çıkma Olasılığı Azaldı

Yılın tamamlanmasına 4 hafta kalırken, BTC’de 100.000 beklentileri azaldı.
Analistlere Göre Bitcoin’in Yıl Sonunda 100 Bin Dolara Çıkma Olasılığı Azaldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin’in geniş çevreler tarafından tahmin edilen 100.000 dolarlık yıl sonu değerine ulaşması için önümüzdeki dört hafta içinde %77’lik bir ralli kaydetmesi gerekiyor. Analistler kripto para birimi konusunda iyimser olsalar da kısa vadede altı haneli bir yükseliş öngörmüyorlar.

Kripto para birimi yazım itibariyle 56.000 dolar üzerinde tutunmaya çalışıyor. Bybit’in bitcoin vadeli işlemlerindeki küresel açık faşz payı, Kasım ayı boyunca yüksek seviyelerde kaldı. Arcane Research, daha önce, Bybit’in OI’si, işlemler kalabalıklaştıkça büyük patlamalar ve düşüşler gördüğünü belirtti.

Piyasadaki likit arzın devam eden düşüşü, büyük alım siparişlerinde büyük bir ralli için kapıyı açık bırakırken, yeni yıl öncesinde yenilenmiş bir kurumsal katılım pek olası görünmüyor.

BTC vadeli açık faiz oranı
Kaynak: Skew

Glassnode verilerine göre, arzın %75’inden fazlası likit olmayan durumda. Likit olmayan arz, gelen coinlerinin %25’inden daha azını harcayan adreslerde tutulan coin sayısı olarak tanımlanıyor.

tack Funds’ın COO’su ve kurucu ortağı Matthew Dibb, makroekonomik ortam, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın son şahin dönüşüyle birlikte, Bitcoin’in 100.000 dolara yükselme şansının gün geçtikçe azaldığını söyledi.

Analistler, kripto para biriminin kaldıraç düşüşlerinin neden olduğu fiyat gerilemelerine karşı savunmasız kaldığını ifade etti. Uzun vadeli eğilim olumlu kalmaya devam ettiği sürece, daha yüksek kaldıraç teklifinden kaynaklanan kısa vadeli baskılar ve tasfiyelerin olacağı ve bunun fiyat üzerinde baskı oluşturmaya devam edeceği belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%