Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Analistler Bitcoin’in 60 Bin Dolar Yolculuğuna Çıktığını Düşünüyor

Bitcoin’in yükselişini sürdürmesi sonrası analistler yeni ATH beklentisine girdi.
Analistler Bitcoin’in 60 Bin Dolar Yolculuğuna Çıktığını Düşünüyor

Bitcoin son günlerde yükselişini hızlandırdı ve 54 bin dolar seviyesini geçti. Geçtiğimiz hafta 45 – 50 bin dolar bandında dolaşan kripto para, 52 bin dolar direncini kırarak önemli bir seviyeyi geçti. Analistler yükselişin devam edeceğini ve bir sonraki ana direnç noktasının 60 bin dolar seviyesi olacağını tahmin ediyor. Bunun olması halinde BTC’nin yeni bir ATH seviyesine ulaşması söz konusu olacak.

Bitcoin’in yükselişinde son haftalarda yapılan kurumsal alımların önemli rol oynadığı belirtiliyor. Geçtiğimiz dönemde Tesla ve Microstrategy başta olmak üzere pek çok şirket BTC alımı gerçekleştirdi.

BTC Kısa Vadede 60 Bin Dolar Olabilir

BTC Kısa Vadede 60 Bin Dolar Olabilir
Kaynak: Coinbase

Birçok analist Bitcoin’in önümüzdeki süreçte 60 bin dolara ulaşma yolunda olduğunu tahmin ediyor. Bağımsız bir piyasa analisti olan Teddy Cleps, kripto para biriminde fraktal bir kırılmada tespit etti ve düşüş trend çizgisi direncini kırdıktan sonra daha yüksek seviyelere ulaşma olasılığının arttığını belirtti.

Küresel ödeme ağı Mercuryo’nun kurucu ortağı ve COO’su Greg Waisman, Bitcoin için yakın bir boğa koşusu öngörürken popüler Stok-Akış modeline atıfta bulundu. Waisman açıklamasında, “Bitcoin’in stok akış modeline dayanan son fiyat tahminine bakılırsa, madalyonun 2021’de bir noktada rallisine dönmesi çok muhtemel görünüyor. Bitcoin’in YTD tablosu, mevcut düzeltmenin BTC’nin 2021’deki büyümesine kıyasla küçük olduğunu gösteriyor.” ifadelerini kullandı.

BTC 54 bin dolar
Kaynak: piyasa.paratic.com

Bazı tahminler BTC’nin bu yıl içerisinde 100 bin dolar seviyesine ulaşacağını iddia ediyor. WOAS Podcast’in sunucusu Scott Melker, “Yerel aralık yükseklikleri kırıldı ve destek olarak yeniden test edildi” değerlendirmesinde bulundu. BTC yazım itibariyle günlük grafikte yüzde 7 yükseliş kaydetti ve 54 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum