Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Vatandaşları 2021’de Kripto Paralara Daha Fazla İlgi Gösterdi

Düzenlenen bir anket, Amerikalıların yüzde 70’inden fazlasının 2021’de kripto para aldığını ortaya koydu. Detaylar haberde…
ABD Vatandaşları 2021’de Kripto Paralara Daha Fazla İlgi Gösterdi
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD’de düzenlenen bir ankete göre, kripto para yatırımcılarının büyük bölümü, piyasaya geçtiğimiz yıl içerisinde giriş yaptı. Kripto para borsası Huobi Group tarafından hazırlanan rapora göre, ABD’deki kripto para sahiplerinin yaklaşık %70’i 2021’de Bitcoin ve diğer altcoinlere yatırım yapmaya başladı.

Anket katılımcıların kripto para piyasasına dair bilgilerini ve 2021 sonrasındaki artan ilgilerini değerlendirmek adına 3.100 katılımcı üzerinde gerçekleştirildi. Katılımcıların %68’i ilk kripto para yatırımını geçtiğimiz yıl içinde yaptığını bildirdi.

Dört yıldır piyasada olanların oranı %12 olarak belirlenirken, %9’luk kitle ise daha uzun süredir kripto para yatırımı gerçekleştiriyor. Araştırma yatırımcıların önemli bir bölümünün piyasaya yüklü para ile girmediğini ortaya koydu.

ABD kripto yatırım oranları
Kaynak: Huobi Group

Katılımcıların %46’sı piyasaya 1.000 dolar ve daha düşük bir meblağ ile giriş yaptı. Yüzde 25’lik kitle ise 1.000 ila 10.000 dolar arasında kripto para bulundurduklarını söyledi. Kripto para piyasası genel itibariyle yüksek riske sahip olmasıyla biliniyor.

Anketteki katılımcıların %42’si de bu piyasaya yatırım yapmanın yüksek risk içerdiğini söyledi. Düzenleme eksikliği olduğunu düşünenlerin oranı %34 olurken, %24’lük kitle ise piyasaya girmek için yeterli semayelerinin olmadığını ifade etti.

Huobi Group küresel strateji direktörü Jeff Mei, DeFi ve NFT gibi sektörlerin yükselişi sayesinde 2021’in kripto için büyük bir yıl olduğunu söyledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu