Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Temsilciler Meclisi Kripto Paralara Yeni Düzenlemeler Getiren Yasa Hazırladı

Yasa senato ve Başkan Biden tarafından onaylanırsa yürürlüğe girecek.
ABD Temsilciler Meclisi Kripto Paralara Yeni Düzenlemeler Getiren Yasa Hazırladı
Son Güncelleme: 
Yorum

ABD Temsilciler Meclisi, Senato tarafından onaylanması ve Başkan Biden tarafından imzalanması halinde, menkul kıymetler veya emtia olarak sınıflandırılan kripto para birimlerine yeni kurallar getiren bir yasa hazırladı.

Yeni bir çalışma kurulu ve bu grupta, SEC ve CFTC çalışanlarının yanı sıra dijital varlık alanında çalışan FinTech şirketlerinden, her iki kurum tarafından denetlenen finans şirketlerinden, akademik araştırmacılardan ve yatırımcı izleme ekipleri yer alacak.

Adil ve Şeffaf Yapı Oluşturulacak

Adil ve Şeffaf Yapı Oluşturulacak

Yetersiz hizmet alan işletmeleri destekleyen daha küçük FinTech firmaları ve kuruluşları da bu grup içerisinde temsil hakkına sahip olacak. Önümüzdeki süreçte ABD’nin dijital varlıklara dair mevcut yasa ve yönetmelikler analiz edilecek. Bunun için çalışma grubuna 1 yıl süre verilecek.

Çalışmada kripto paraların piyasaları nasıl etkilediği incelenecek. Ayrıca nasıl daha adil ve şeffaf bir yapı oluşturulmasına dair bir rapor hazırlanacak. Hükümet kripto para piyasalarında dolandırıcılığı ve fiyat manipülasyonunu nasıl azaltabileceğine dair çeşitli düzenlemeler üzerinde çalışıyor.

Temsilciler meclisinden McHenry çalışmayla ilgili, “Bu, düzenleyicilerimiz ve piyasa katılımcılarımız arasındaki diyaloğu açmanın ve ihtiyaç duyulan doğru ilerlemenin ilk adımıdır” açıklamasını yaptı. Kripto şirketleri ise, dijital varlık düzenlemelerinin nihayetinde neye benzemesi gerektiği konusunda hemfikir değiller ancak yeni düzenlemelerin gelmesi gerektiğine inanıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu