Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD’de Kripto Parayla İlgili İşe Alımlarda Büyük Şehirler Başı Çekiyor

LinkedIn verileri, büyük şehirlerin kriptoyla ilgili işe alımlara öncülük ettiğini ortaya koydu.
ABD’de Kripto Parayla İlgili İşe Alımlarda Büyük Şehirler Başı Çekiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Veriler metropollerin 2021 boyunca ABD’deki kripto ile ilgili işe alımlara öncülük ettiğini gösteriyor. LinkedIn tarafından yürütülen yeni bir araştırma, ülkede kripto veya blok zinciri uzmanları için tek bir merkez olmadığını gösteriyor.

Yılın ilk dokuz ayında kripto, blockchain, Bitcoin , Ethereum veya Solidity anahtar kelimeleriyle eşleşen yeni bir iş listeleyen LinkedIn üyeleri arasında yapılan arama, işe alımların yaklaşık %53’ünün küçük ölçekli olarak dağıldığını ortaya çıkardı.

Kripto ve blok zinciri, finans ve teknolojinin kesiştiği noktada dururken, geleneksel finans merkezi New York ve teknoloji San Francisco en çok işe alımların gerçekleştiği şehirler oldu. Los Angeles üçüncü sırada yer alırken, onu Miami ve Chicago izledi.

Kripto teknoloji hizmetleri şirketi Anchorage Digital’in kurucu ortağı Diogo Monica, merkezi olmayan organizasyon yapılarının, kripto şirketleri arasında uzak bir işgücünü yönlendirdiğini vurguladı.

Nüfusa göre ayarlandığında, kripto endüstrisinin orta büyüklükteki metropol alanlar üzerindeki etkisi daha net hale geliyor. Austin, Denver, Raleigh ve Salt Lake City’de her 100.000 LinkedIn üyesi için söz konusu kripto işleri için en az iki kişi işe alındı.

ABD şehirleri kripto endüstrisini kendisine çekmek istiyor. Yeni seçilen New York Belediye Başkanı Eric Adams , şehri kripto para birimi endüstrisinin merkezi haline getirme planlarınından bahsetmişti. Başkan Adams, ilk maaşını Bitcoin olarak alacağını söylemişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu