Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

ABD Hükümeti Tuttuğu Bitcoin Miktarı ile Tesla’yı İkiye Katladı

Zincir verilerine bakıldığında ABD’nin 4 milyar dolar değerinde Bitcoin tuttuğu görülüyor.
ABD Hükümeti Tuttuğu Bitcoin Miktarı ile Tesla’yı İkiye Katladı
Yorum

Bitcoin kurumsal şirketlerin olduğu kadar hükümetlerin de radarında olmaya devam ediyor. Bu kapsamda yapılan yeni bir araştırma, ABD’de tutulan BTC miktarının ne seviyeye ulaştığını ortaya koyuyor.

Negentropic’in Glassnode üzerinden elde ettiği verilere göre, ABD hükümeti Şubat 2022 itibariyle 4,08 milyar dolarlık Bitcoin’e sahip konumda. Hükümet bu varlıkların büyük bölümü ele geçirme yoluyla elde etti. Bunlar arasında dolandırıcılık operasyonları öne çıkıyor.

ABD tuttuğu Bitcoin adedi ile Tesla’nın sahip olduğu varlıkları ikiye katlamış oluyor. Elon Musk’ın CEO’su olduğu elektrikli otomobil üreticisi geçtiğimiz günlerde tuttuğu Bitcoin adedini açıklamıştı.

ABD tutulan Bitcoin miktarı
Kaynak: Glassnode

Firma geçen yıldan bu yana Bitcoin’lerini satmadığını ve 101 milyon dolarlık değer düşüklüğü bildirmişti. Son verilere bakıldığında Grayscale, 27.93 milyar dolar değerinde Bitcoin ile bu alandaki liderliğini sürdürüyor.

İkinci sırada ise Michael Saylor’un başında olduğu MicroStrategy yer alıyor. Bilişim firması 5.43 milyar dolar BTC tutuyor. ABD hükümeti tarafından 2021’de ele geçirilen kripto para birimi miktarı, bir önceki yıla göre 8 kat arttı ve 1 milyar doları geçti.

Son olarak 2016 yılında Bitfinex borsasından çalındığı ortaya çıkan 10 bin Bitcoin, hükümet yetkilileri tarafından ele geçirildi. Siber güvenlik departmanlarının operasyonlarını sürdürdükçe, ele geçirilen kripto para miktarının artması bekleniyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%