Yatırım yapmaya başla!

15 Yaşındaki Girişimci Okul Tuvaletlerinde Sattığı Atıştırmalıklarla Zengin Oldu

Akranları molalarında sıradan şeyler yaparken o; tuvaletlerde abur cubur satmakla meşguldü. Küçük girişimci çabalarının karşılığını servet değerindeki kazancıyla aldı:
15 Yaşındaki Girişimci Okul Tuvaletlerinde Sattığı Atıştırmalıklarla Zengin Oldu

İngiltere’de yaşayan Nathan John-Baptiste isimli çocuk, daha çocuk denecek yaştayken girişimci ruhuna sahip olduğunu herkese kanıtladı. Çünkü o okul arkadaşlarının aksine kendisine bir amaç edindi ve istediği şeyi yapabileceğini tüm dünyaya gösterdi.

12 yaşındayken okullarında konuşma yapan bir milyarderin “istediğin her şey olabilirsin” sözünden etkilenerek yola çıkmış.

“istediğin her şey olabilirsin” sözünden etkilenen küçük girişimci

Ve molalarda okul arkadaşlarına abur cubur satmaya başlamış. Girişimini bütün öğrencilere yaymak için Snapchat’i kullanan çocuk, fiyatları normalden daha düşük tutarak kısa sürede cüzdanını doldurmuş.

Şekerlemeler, sakızlar, çikolatalar, gazlı içeceklere talep arttıkça Nathan, okul tuvaletinde küçük bir tezgah açmış.

 Nathan, okul tuvaletinde küçük bir tezgah açmış.

Haftada 1.150 pounda kazanan çocuk, girişimini 2 okula daha yayarak 11 tane personel çalıştırmış.

“Sahip olduğum şeyi kimse yapmadı, diğerleri sadece tatlı sattı; bense bir imparatorluk yarattım.” diyen Nathan, okulun yaptığı işi öğrenmesi üzerine girişimini durdurmak zorunda kaldı.

Nathan bense bir imparatorluk yarattım, diyor

Ancak bu Nathan için pek sorun olacak gibi görünmüyor. Zira küçük çocuk, daha şimdiden bir sonraki girişimi için planlar yapmaya başlamış. Elinde kalan ürünlerini Ebay’da satarak değerlendireceğini söyleyen genç, kazandığı paranın yarısını da hayır kurumlarına bağışlayacağını belirtti. Ayrıca Nathan kazancının bir kısmını da devren kiralama işine yatırım yaparak kullanmayı düşünüyor.

Gördüğünüz gibi, para kazanmanın ne bir yaşı ne de belirli bir yeri var. İnsanın yalnızca kendine olan inancını koruması ve Nathan gibi istediği her şeyi yapabileceğini düşünmesi gerekiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum