Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yüzde 2 Primli Seyreden Ford Hisseleri Kayıplarını Azaltıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yatırım teşviki almaya hazırlanan Ford Otomotiv hisseleri, ilk yarıda 160,8 - 164,2 arasında fiyatlandı.
Yüzde 2 Primli Seyreden Ford Hisseleri Kayıplarını Azaltıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. (FROTO) hisseleri 27 Eylül haftasına yükselişle başladı. Son kapanış seviyesini 159,8 liradan yapıp, bugünkü işlemlere 160 TL üzerinden start verdi. Gösterdiği pozitif performans ile haftalık kaybını %1’in altına çekti.

Ford Otomotiv hisse senedi fiyatı, saat 12.20 sularında %1,94 artıda satışa sunuluyor.
Ford Otomotiv Hisse Senedi %1,94 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Açılışı 160,8 liradan yapan hisseler, saat 10.40’ta 164,20 ile ilk yarının en yükseğini kaydetti. Sonrasında hafif geri çekilme gösterse de 162,70 liradan işlem görüyor.

Otomotiv devinin hisse senedi haftalık bazda %0,78, aylık %2,90 oranında geriledi. Bu sabah gösterdiği alıcılı seyir, kayıp oranlarının nispeten azalmasını sağladı. Hisselerin yıllık bazda gördüğü tavan fiyat 241,95 oldu.

Bu sabah Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yapılan açıklamada Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen yatırım teşvik belgesi yayımlandı. Kocaeli Fabrikaları yerleşkesinde uzun dönemli Yeni Nesil Ticari Araç ve Batarya Projeleri ile ilgili yatırımlar için yapılan başvurunun onayı daha önce duyurulmuştu.

Söz konusu yatırım 1 Temmuz 2020 ve 1 Temmuz 2026 tarihleri arasında 20.501.205.701 TL tutarında harcama yapılmasını içeriyor.

Bakanlığın sağladığı teşvik unsurları içinde; KDV istisnası ve iadesi, gümrük vergisi muafiyeti, kurumlar vergisi indirimi, işverene sigorta primi desteği, 10 yıllık gelir vergisi stopajı, azami 250 milyon TL olmak üzere nitelikli personel desteği, 200 milyon TL’yi aşmamak kaydıyla enerji desteği, yatırım yeri tahsisi yer alıyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu