Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

%1,50 Eşiği Üzerinde ABD Hazine Getirisi Yıllık %75 Arttı

ABD’nin 10 yıl vadeli gösterge Hazine tahvilinin getirisi, bugün ikinci ardışık seansında yüzde 1,50 üzerinde.
%1,50 Eşiği Üzerinde ABD Hazine Getirisi Yıllık %75 Arttı

ABD’nin 10 yıllık gösterge Hazine tahvil getirisi (TMUBMUSD10Y) haftalık işsizlik maaşı başvurularının beklendiği seansta yüzde 1,50 üzerinde işlem görüyor.

Dün yüzde 1,572 ile Haziran ortasından bu yana en yüksek seviyeyi test eden gösterge getiri, 4 ayın yükseğine yakın hareket ediyor.

TSİ 14.40’ta yüzde 0,004 artı ile fiyatlanırken gün içi aralığı yüzde 1,517 – 1,545 oldu.
ABD 10 Yıl Hazine Getiri
KAYNAK: MarketWatch

Son kazanımlar ışığında ABD’nin 10 yıl vadeli gösterge Hazine tahvilinin getirisi 5 günde yüzde 3,9 değer kazandı. Bir ayda yüzde 22,3 artarken 3 ayda yüzde 22,8 artış kaydetti. Bir yılda ise yüzde 74,5 değerlendi.

Petrol ve doğal gaz dahil enerji fiyatları yakın zamandaki rekor seviyelerinden düşerek enflasyondaki artışa ilişkin bazı endişeleri hafifletse de FED’e ilişkin beklentiler Hazine getirilerini desteklemeye devam ediyor.

Yayımlana son ADP istihdam raporu dahil göstergeler ekonomik toparlanma sürerken Fed’in önümüzdeki ay daralmaya başlayacağı ihtimalini yükseltiyor.

Gözler işgücü piyasasındaki toparlanmanın güçlü olmaya devam ettiğini göstermesi beklenen yarınki tarım dışı istihdam raporuna çevrildi. Ağustos 2021’de ABD’de tarım dışı istihdam 235 bin artışla 7 ayın en düşük seviyesine gerilerken Eylül’de 475 binlik artış olması bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum