Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yapı Ruhsatı Açıklaması Yapan Ostim’de Hisseler Yükselişte

Ostim Endüstriyel Yatırımlar fabrika binası kurulumu için yapı ruhsatı alındığını açıkladı. Hisseler ise %1’den fazla yükseldi.
Yapı Ruhsatı Açıklaması Yapan Ostim’de Hisseler Yükselişte
Son Güncelleme: 
Yorum

Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamada, kar karşılığı inşaat ve hasılat paylaşım projesi için yapı ruhsatı alınması hakkında açıklamada bulundu.

Daha önceki KAP bildirisinde Ceceli Demir Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Emek Boru Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında imzalanan kat karşılığı ve hasılat paylaşımlı inşaat sözleşmesi kapsamında yapılacak olan inşaatların mimari proje çalışmalarının tamamlandığı belirtilmişti.

Yapılan incelemeler sonucunda Sincan 2. ve 3. OSB’de yer alan 100516 Ada 33 Parsel üzerinde yapılacak olan fabrika binasının ruhsat işlemleri için gerekli işlemler tamamlandığı ve yapı ruhsatı alındığı açıklandı.

Bu aşamaların ardından Yenimahalle İlçesinde yer alan 42798 Ada 7 Parselde bulunan arsada ruhsat işlemleri, yapı ruhsatı alınan fabrika binasının tamamlanması ve arsa üzerinde bulunan inşaatın yıkımı sonrası ruhsata bağlanacağı söylendi.

OSTIM kodlu hisseler saat 11.26’da %1,27 değer kazancıyla işlem görüyor.
Ostim Hisse %1,27 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

1,59 liradan fiyatlanan hisseler, güne 1,57 ile yataydan başladı. Öğleden önceki işlemlerde çok fazla hareketlilik göstermedi ve en fazla 1,60’a kadar çıktı. Son dönemde gösterdiği zayıf performans ile yatırımcısına kaybettiren hisseler arasında yer aldı.

Haftalık bazda 1,53 – 1,67 arasında hareket ederek %1,86, aylık 1,48 – 1,91 arasında hareket ederek %13,66 oranında geriledi. Yıllık dönemde %32 negatif getiri sunan hisseler, 1,48 ile en düşüğü, 2,71 ile en yükseği kaydetti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu