Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

BIST İletişim Endeksi, Turkcell Hisselerindeki Sert Kayıpla Geriliyor

Borsa İstanbul İletişim Endeksi, Ekim ayının ilk işlem gününde %1'i aşan kayıp yaşarken, Turkcell hisselerindeki düşüşle geriliyor.
BIST İletişim Endeksi, Turkcell Hisselerindeki Sert Kayıpla Geriliyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Borsa İstanbul Ekim ayının ilk işlem gününde negatif bir performans izlemeye başladı. Haftanın son işlem gününü ekside kapatmaya hazırlanan BIST 100 endeksi, dünkü işlemlerde 1410 puan sınırına kadar yükselirken, bugüne kayıpla başladı. Öğleden sonra kayıplarının bir kısmını geri almayı başardı.

BIST İletişim Endeksi (XILTM) ise gösterge endeksindeki kayıplara en fazla katkı yapanlar arasında yer aldı. Endekste yer alan iki hisseden biri olan Turkcell’de %1’i aşan değer kaybı görülüyor. Bu şekilde Türk Telekom’daki pozitif performansı da etkileyerek endeks geriliyor.

XILTM kodlu endeks, TSİ 16:50 sularında %1,07 oranında ekside 382,63 puanda seyrediyor.
XILTM Yüzde 1,07 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Endeks dünkü işlemlerde 387,19 puana kadar yükseldikten sonra kapanışı 386,78 puandan gerçekleştirdi. Bugünkü işlemlere ise 383,53 puandan düşüşle başlangıç yaptı. Açılışın ardından 379,97 puana kadar gerileyen endeks, buradan bir miktar toparlanma kaydetti.

TSİ 15:15 sularında 384,13 puana kadar yükselen endeks, burada tutunamadı ve yeni bir düşüş eğilimi kaydetmeye başladı. Daha sonra 383 puanın altındaki seyrine devam etti. Endeksin aşağı yönlü performansını sürdürmesi durumunda 380 ve 378 puandaki destek noktaları çalışacak. Yukarı yönde ise 384 ve 386 puanda bulunan direnç noktaları takip edilecek.

Endeksin performansı incelendiği zaman haftalık %0,54 oranında değer kaybettiği görülüyor. Aylık %6,13 oranında gerileyen endeks, geçen yılın aynı zamanına göre %0,23 oranında yukarı yönde bulunuyor.

Endeks kapsamında yer alan Turkcell hisseleri (TCELL) TSİ 16:55 sularında %1,37 oranında ekside 15,13 liradan işlem görüyor. Hisseler haftalık %1,55 değer kaybederken, Ekim ayının ilk işlem gününde %1’den fazla değer kaybetmiş durumda.

Türk Telekom hisseleri ise (TTKOM) aynı saatlerde %1,78 oranında yükselişle 7,47 liradan işlem görmeye başladı. Hisselerin haftalık getirisi %5,93 oranında bulunurken, günlük kazanç %2,59 olarak gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu