Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Xiaomi %7’den Fazla Yükselişle Hang Seng’in Yıldızı Olarak Seyrediyor

Çinli elektronik şirketi Xiaomi, dünkü kayda değer yükselişini bugüne genişletti. Artışın nedeni, firmanın uzun süredir çatışma yaşadığı ABD oldu.
Xiaomi %7’den Fazla Yükselişle Hang Seng’in Yıldızı Olarak Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Çinli elektronik şirketi Xiaomi, dünkü kayda değer yükselişini bugüne genişletti. Artışın nedeni, firmanın uzun süredir çatışma yaşadığı ABD oldu.

Hong Kong göstergesi Hang Seng Endeksi, dün Xiaomi etkisiyle yükselişe geçmişti. Bir ABD mahkemesinin yatırım yasağını askıya almasının ardından Xiaomi hisseleri Aralık ayından bu yana en yüksek rallisini kaydederek günü %7 artıda tamamlamıştı.

Dün 28,833.76 puanda kapanış yapan Hang Seng endeksi, 16 Mart’a yine artıda 29,015 puanda başladı.
Xiaomi 16 Mart Yükseliş
Grafik: MarketWatch

Halen devam eden işlemlerde pozitif bölgede kalırken endeksin en iyi performans göstereni Xiaomi oldu. Dün bir ABD mahkemesinin şirket üzerindeki önceki kısıtlamaları durdurmasıyla hisselerde sıçrama oldu.

Haftanın ilk işlem gününü 24,35 Hong Kong doları seviyesinde yapan Xiaomi, kazançlarını bugüne genişletti. 25,25 Hong Kong doları ile açılan hisseler yükselmeye devam ederek şimdiye kadar en yüksek 26,45’i gördü.

Hong Kong saatiyle öğleden sonra 03:00 sularında yüzde 7,19 artıda 26,10 seviyelerinde hareket ediyor. Son işlemler itibarıyla teknoloji devinin hisselerinin 5 günlük getirisi yüzde 19,13’e ulaştı.

Ancak orta vadeye bakıldığında getiriler gerçekleşti. Performans 1 aylık yüzde eksi 11,5’ken yıl başından bu yana yüzde eksi 21,23 seviyesinde. Ancak bir yıllık uzun vadeli performansa bakıldığında Xiaomi’nin yüzde 157,89 getirisi olduğu görülüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu