Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Vestel Beyaz Eşya Kayıtlı Sermaye Sistemine Geçiyor

Vestel Beyaz Eşya bugün yaptığı bildirimle kayıtlı sermaye tavanı işlemlerine geçme kararı alındığını duyururken, hisseleri güçlü yükseliyor.
Vestel Beyaz Eşya Kayıtlı Sermaye Sistemine Geçiyor

Vestel Beyaz Eşya tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirime göre; dün yönetim kurulu kayıtlı sermaye sistemine geçiş kararı alındı. Bugün KAP’a bildirimi yapılan kararın, Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) iletileceği ifade edildi.

Vestel Beyaz Eşya bildiriminde, 2 milyar lira tavan ile kayıtlı sermaye sistemine geçilmesine karar verildiğini söyledi. Şirket bu amaçla Esas Sözleşmenin 6’ıncı maddesinde yapılacak değişikliğe ilişkin yeni metnin paylaşımını da yaptı.

Esas Sözleşme Tadil Metni’nde; “Şirketin Kayıtlı Sermaye tavanı 2.000.000.000.- (İki milyar) Türk Lirası olup, her biri 1 (Bir) TL itibari değerinde 2.000.000.000.- (İki milyar) adet hamiline yazılı paya bölünmüştür,” ifadelerine yer verildi.

Açıklamanın geldiği sırada Borsa İstanbul’da işlem gören VESBE kodlu hisseler, %8,69 oranında yükselişle 57,55 liradan işlem görmeye başladı.
VESBE Hisseleri %9,35 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Vestel Beyaz Eşya hisseleri dünkü işlemleri 52,95 liradan kapattıktan sonra bugüne 53,45 liradan açıldı. Açılışta 53,90 liraya kadar yükselen hisse senetleri, günü güçlü yükselişle geçirdi. TSİ 14.00’te 58,20 liraya ulaşan hisseler, devre kesici uygulamasına girdi. TSİ 15.20’de sistemden çıkarken, bir miktar geriledi ve %9’a yakın kazanımlarına devam etti.

VESBE kodlu hisseler, TSİ 16.40 sularında %9,35 yükselişle 57,90 liradan işlem görmeye başladı.

Hisselerin fiyat hareketleri incelendiği zaman; haftalık bazda %6,39 değer kazandığı görülüyor. Kazançlar aylık bazda %16,07 seviyesine yükselirken, yıllık bazda %74,62 oranında değer kazandı.

Hisselerin yukarı yönlü hareketini sürdürmesi durumunda 59,05 liranın takip edilmeye başlanacağı biliniyor. Düşüş durumunda ise 54,30 lira seviyesi gündeme gelecek.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum