Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

UPS Hisseleri 3Ç21 Sonuçlarıyla Rekor Kırdı

Açılış öncesinde güçlü yükselen United Parcel Service (UPS) hisseleri, kazanımlarını seans içine genişletti.
UPS Hisseleri 3Ç21 Sonuçlarıyla Rekor Kırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Önde gelen global kargo ve lojistik devi UPS, Temmuz-Eylül dönemini ifade eden üçüncü çeyrekte beklenti üstü kazanç elde etti. Hisse başına 2,71 dolar kazançla beklentileri aşan UPS, bir yıl önce hisse başına 2,28 dolarlık kazanç açıklamıştı.

Son dört çeyrekte şirket, tahminleri aşan dört çeyreklik kazanç bilançosu açıkladı.

Açılış öncesinde güçlü yükselen hisseler, seansta da alıcılı seyretti.
UPS Kazanç Hisse Rekor
KAYNAK: MarketWatch

TSİ 16.45’te yüzde 7,7 artıda fiyatlanan UPS hisseleri, gün içi yüksek seviye ile rekor kırdı. Son artışla birlikte 5 günlük getirisi yüzde 13 olurken bir ayda yüzde 17 değerlendi. 3 ayda yüzde 12 artarken yıl başından bu yana kazanç yüzde 30’a yükseldi.

Bilançoda UPS, 2021 için tam yıl beklentilerini de yukarı yönlü revize etti. 2020’nin üçüncü çeyreğine göre yüzde 9,2’lik artışla 2021’in üçüncü çeyreğindeki konsolide gelirini 23,2 milyar dolar olarak açıkladı.

UPS CEO’su Carol Tomé; “Önemli şeyleri müşterilerimize harika bir hizmetle teslim ettikleri için tüm UPS çalışanlarına teşekkür etmek istiyorum” diyerek şöyle devam etti:

“Gelir kalitesini artırmak, üretkenliği artırmak ve sermaye tahsisi konusunda disiplinli kalmak için daha büyük olmayan daha iyi stratejik çerçevemiz altında aldığımız eylemler, olumlu finansal performansımızı yönlendiriyor.”

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu