Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hisse Geri Alımı Açıklayan UniCredit, FTSE MIB’in Yıldızlarından Oldu

Unicredit hisseleri, küresel piyasalara paralel olarak ekside seyreden İtalyan göstergesinin en iyi performansları arasında yer aldı.
Hisse Geri Alımı Açıklayan UniCredit, FTSE MIB’in Yıldızlarından Oldu

Roma merkezli bankacılık grubu UniCredit hisseleri, şirketten gelen geri alım açıklamasıyla İtalyan gösterge endeksinin en iyi performansları arasına girdi.

FTSE MIB gösterge endeksi 24,802.90 puandaki kapanışın ardından bugüne 24,613.92 puanda sert düşüşle başlarken UniCredit, yükselen hisselerden biri oldu. Bununla birlikte gösterge endeksin düşüşü, küresel satış dalgasıyla yönlendirildi.

UniCredit’in İtalyan borsasında UCG koduyla işlen gören hisse senetleri, dün 9,85 euroda kapandıktan sonra bugüne 9,77 euro ile başladı.
 UniCredit Hisse Geri Alımı
Kaynak: MarketWatch

Gün içinde 9,73 ile 9,90 euro aralığında hareket eden hisselerin yüksek seviyesi, dün kaydedilen 9,91 eurodaki 1 yılın yükseğine yakın kaldı. TS, 11.45 sıralarında yüzde 0,09 eksiyle seyrederken görüldü.

Hisseler 5 günde yüzde 14’ün üzerinde artıda performans sergilerken 3 ayda da aynı oranda getiri sağladı. 1 yılda ise yüzde 48’e yakın kazanca ulaştı. Unicredit, bugün 30 milyona varan hissenin 179 milyon euro değerinde geri alımını açıkladı.

Geçtiğimiz hafta da 2021’i ilk çeyreğine ilişkin sonuçlarını yayımlamıştı. Buna göre İtalyan bankacılık devi, 887 milyon euro kâr açıklarken rakam 400 milyonluk beklentilerin epey üzerine çıkmıştı. Geliri de 4,69 milyar euro ile tahminleri hafifçe geride bırakmıştı.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum