Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türkiye Sigorta’nın Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 93,47’ye Yükseldi

Türkiye Sigorta 14.07.2021 tarihinden itibaren geçerli olan kurumsal yönetim derecelendirme notunu ve detaylarını açıkladı.
Türkiye Sigorta’nın Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 93,47’ye Yükseldi
Son Güncelleme: 
Yorum

Türkiye Sigorta A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP), yeni paylaşımda bulundu. SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. tarafından yapılan değerlendirmenin detayları açıklandı.

Buna göre şirketin kurumsal yönetim derecelendirme notu 93,47’ye yükseltildi. Notu oluşturan unsurlardan; pay sahiplerinin ağırlığı %25, alınan not değeri 95,93, kamuyu aydınlatma ve şeffaflık %25 pay ve 94,6 not değerinde oldu.

%15 ağırlığı olan menfaat sahiplerinden alınan not 99,48, %35 ağırlıktaki yönetim kurulundan 88,32 olarak paylaşıldı.

Aşağıdaki tabloda son bir aylık performansını izlediğimiz Türkiye Sigorta hisseleri, kayıp yönlü hareket etti.
Türkiye Sigorta Hisseleri Zayıf Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Salı günü düşüşle kapanan TURSG kodlu hisseler 4,59 lirayı kaydetti. Gün içinde 4,58 – 4,69 bandında gidip geldi. Geçen haftadan bu yana yatırımcısına kaybettiren şirket hisseleri, beş günlük işlem hacminde %4,37 zayıfladı.

Aylık bazda 4,58 lirayla en düşüğü, 5,25’le en yükseği kaydetti. Toplamda %11’in üzerinde değer kaybetti. Yıllık bazda yatırımcınsa %9 kazanç sunan şirket hisselerinin gördüğü en düşük ve en yüksek seviyeler 3,95 – 7,23 şeklinde gerçekleşti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu