Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Türkiye Sigorta’nın Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 93,47’ye Yükseldi

Türkiye Sigorta 14.07.2021 tarihinden itibaren geçerli olan kurumsal yönetim derecelendirme notunu ve detaylarını açıkladı.
Türkiye Sigorta’nın Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu 93,47’ye Yükseldi

Türkiye Sigorta A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP), yeni paylaşımda bulundu. SAHA Kurumsal Yönetim ve Kredi Derecelendirme Hizmetleri A.Ş. tarafından yapılan değerlendirmenin detayları açıklandı.

Buna göre şirketin kurumsal yönetim derecelendirme notu 93,47’ye yükseltildi. Notu oluşturan unsurlardan; pay sahiplerinin ağırlığı %25, alınan not değeri 95,93, kamuyu aydınlatma ve şeffaflık %25 pay ve 94,6 not değerinde oldu.

%15 ağırlığı olan menfaat sahiplerinden alınan not 99,48, %35 ağırlıktaki yönetim kurulundan 88,32 olarak paylaşıldı.

Aşağıdaki tabloda son bir aylık performansını izlediğimiz Türkiye Sigorta hisseleri, kayıp yönlü hareket etti.
Türkiye Sigorta Hisseleri Zayıf Seyrediyor
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Salı günü düşüşle kapanan TURSG kodlu hisseler 4,59 lirayı kaydetti. Gün içinde 4,58 – 4,69 bandında gidip geldi. Geçen haftadan bu yana yatırımcısına kaybettiren şirket hisseleri, beş günlük işlem hacminde %4,37 zayıfladı.

Aylık bazda 4,58 lirayla en düşüğü, 5,25’le en yükseği kaydetti. Toplamda %11’in üzerinde değer kaybetti. Yıllık bazda yatırımcınsa %9 kazanç sunan şirket hisselerinin gördüğü en düşük ve en yüksek seviyeler 3,95 – 7,23 şeklinde gerçekleşti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum