Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Turkcell Hisseleri Genel Müdür Erkan’ın Açıklamalarıyla Artıda Açıldı

20,00 liradan açılış yapan Turkcell hisseleri, seansın ilk dakikalarında %3’e yakın artış gösterdi.
Turkcell Hisseleri Genel Müdür Erkan’ın Açıklamalarıyla Artıda Açıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, dünyanın en önemli tüketici elektroniği fuarı olan Consumer Electronics Show’da (CES) şirket hakkında olumlu bilgiler paylaştı. Las Vegas’ta gerçekleşen CES 2022’de, Turkcell’in 27 yıldır Türkiye’ye en fazla yatırım yapan ve istihdam üreten şirketlerden biri olduğunu belirten Erkan, gelecek planlarına da değindi.

2021 yılının üçüncü çeyreğinde 1,2 milyon yeni müşteri kazanarak, son 14 yılın en yüksek çeyreklik net müşteri sayısına ulaştıklarını açıkladı. Yılın ilk dokuz ayında ise 2,5 milyon net müşteri kazanımı sağladıklarını, bu başarıyı 2022 yılında da sürdüreceklerini dile getirdi.

Turkcell hisseleri bu pozitif açıklamaların etkisiyle yeni haftaya yükselişle başladı.
Turkcell Hisseleri  %2,77 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Saat 10.00 itibarıyla %2,77 değer kazancıyla işlem gören hisseler, 20,06 liradan fiyatlanıyor. TCELL kodlu şirket hisseleri Cuma günü düşüşe geçmiş ve sektör endeksi olan iletişimin en fazla gerileyen olmasına katkı sağlamıştı.

Hisseler son bir haftalık işlem döneminde 17,93 – 20,18 arasında hareket ederek %2’nin üzerinde değer kazandı. Aylık değişimi 17,29 – 24,02 olurken, yatırımcısına %2,50 oranında kaybettirdi. Yıllık bazda ise 11,91 – 24,02 arasında işlem görüp %25 getiri sundu.

Genel Müdür Erkan, Paycell, BiP ve Superonline şirketlerine ABD, Asya ve Ortadoğu’dan fonların ilgi gösterdiğini söyledi. Görüşmelerin olumlu geçmesi halinde %10 oranında hisse satışı yapabileceklerini açıkladı.

Turkcell bünyesinden unicorn’lar çıkması hedefiyle, hisse satışı alternatiflerini değerlendirmek üzere J.P. Morgan ile yetkilendirme anlaşması imzaladıklarını da aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu