Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türk Telekom Hisselerinde Toplu İş Sözleşmesi Pozitifliği Yaşanıyor

Günlük kazancı %2’yi aşan Türk Telekom hisseleri, 6,90 – 7,07 lira arasında hareket etti.
Türk Telekom Hisselerinde Toplu İş Sözleşmesi Pozitifliği Yaşanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Türk Telekomunikasyon A.Ş. (TTKOM) hisseleri günü alıcılı geçiriyor. Haftaya artıda başlayan hisseler, günün devamında sakin bir pozitiflik sergiliyor.

Şirket hisselerinde Türkiye Haber-İş Sendikası ile yapılan 14. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varılmasının desteği yaşanıyor.

Türk Telekom hisse senedi fiyatı, güne 6,90 liradan başlayıp 7,07’ye tırmandı.
Türk Telekom Hisseleri %1,60 Artıda
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirket hisseleri Cuma günü 6,88 TL’den kapanış yaptı. Bu sabah sert yükselişle açılıp, saat 10.20’de, 7,07 ile günün en yüksek seviyesini gördü. Ardından hafif geri çekilerek 7,00 liradan işlem görmeye başladı.

Günlük kazancı %2’ye yaklaşan şirket hisselerinin haftalık değişimi %4, aylık %9,90 ve yıllık %9,20 artışı işaret ediyor. Yükselişin devam etmesi durumunda 7,08 ve 7,16 dirençlerinin takip edileceği belirtiliyor.

10 bin sendika üyesini kapsayan toplu iş sözleşmesi hakkında konuşan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, Türkiye’ye değer üretme hedefiyle geliştiklerini ve daha çok yatırım yaparak dijital dönüşümü gerçekleştirmeye devam ettiklerini söyledi.

Sözleşme konusunda emeği geçen herkese teşekkür eden Önal, anlaşmanın herkes için hayırlı olmasını diledi. 1 Mart 2021 ve 28 Şubat 2023 tarihleri arasında geçerli olacak anlaşma kapsamında, en düşük ücret 4 bin 200 TL olarak belirlendi.

Sendikalı Türk Telekom çalışanlarının ücretlerine yapılan iyileştirmeler sonrasında ilk altı aylık dönem için seyyanen 850 TL, ikinci altı aylık dönem için 450 TL, üçüncü ve dördüncü altı aylık dönemler için ise %5,50 oranında zam yapılacak.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu