Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türk İlaç Ürününe Ruhsat Onayı Alırken, Hisseleri Düşüşü Sürdürüyor

Türk İlaç hisseleri dünkü pay geri alım programı başlatılması haberleriyle sert geri çekilirken, bugün düşüşün devam ettiği görülüyor.
Türk İlaç Ürününe Ruhsat Onayı Alırken, Hisseleri Düşüşü Sürdürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Türk İlaç şirketinden dün pay geri alım programı başlatılmasıyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) duyuru yapılmıştı. Sağlıklı fiyat oluşumunun sağlanması ve küçük hissedarların menfaatlerinin korunması amacıyla şirketin kendi paylarında geri alım yapacağı açıklanmıştı.

Türk İlaç hisseleri bu haberin ardından sert bir geri çekilme kaydederken, öncesinde Rus aşısının Türkiye’deki tek temsilcisi seçilmişti. KAP’a yapılan bildirimle Sputnik Light aşısının üretim ve dağıtım haklarına sahip olan Rus şirket tarafından tek yetkili temsilci olarak seçildiği haberleriyle hisseleri 14,78 liraya kadar yükselmişti. Ancak pay geri alım işlemi haberleriyle hisseler hızla geri çekilmeye başlamıştı.

Bugün ise KAP’a “TRAMTURK 100 mg/2 ml im/iv/sc Enjeksiyonluk Çözelti İçeren Ampul adlı ürünümüz ruhsat onayı almıştır,” şeklinde bir bildirim daha gönderildi. Ürünün orta ve şiddetli ağrıların tedavisinde kullanıldığı belirtilirken, ihale ürünü olduğu da ifade edildi.

Türk İlaç hisseleri bu gelişmeler ışığında TSİ 11:05 sularında %0,39 oranında ekside 12,90 lirada seyrediyor.
Türk İlaç Hisseleri Yüzde 0,39 Düşüş
Kaynak: Investing

Hisseler dünkü işlemlerde 12,45 liraya kadar geriledikten sonra kapanışı 13 liradan gerçekleştirdi. Bugünkü işlemlere ise 13,01 liradan başlayan hisseler, düşüşünü devam ettirerek 12,73 liraya kadar geriledi.

Şirket hisselerde içinde bulunduğumuz dönem nedeniyle gerçek fiyatları yansıtmadığı açıklamasını yaparken, kazançların bir kısmının geri verilmesi dikkat çekti. Pay geri alım programı kapsamında hisselerdeki düzeltmenin bir süre daha devam etmesi muhtemel görülüyor.

Hisselerin teknik seviyeleri incelendiğinde Sat sinyali verdiği görülürken, düşüşün devam etmesi durumunda 11,83 lirada bulunan desteğin ön plana çıkacağı görülüyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu