Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türk İlaç, Rus Covid-19 Aşısının Acil Kullanım Onayı için Başvuru Yaptı

Türk İlaç, Sputnik Light Covid-19 aşısının Türkiye'de kullanımı için Sağlık Bakanlığı'na onay başvurusunda bulundu.
Türk İlaç, Rus Covid-19 Aşısının Acil Kullanım Onayı için Başvuru Yaptı
Son Güncelleme: 
Yorum

Türk İlaç geçen hafta Rus aşısı Sputnik Light için Türkiye’deki tek temsilci seçilmişti. Hisselerine olumlu yansıyan bu gelişmenin ardından açıklanan pay geri alım programı sonrasında sert gerileyen hisseler, bugün yeniden güçlü bir yükseliş göstermeye başladı.

Türk İlaç Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, Rus aşısının Türkiye’de acil kullanım onayı için T.C. Sağlık Bakanlığı’na müracat ettiklerini duyurdu. Hisselerdeki yükseliş ise bu gelişmenin ardından yaşanmış görünüyor.

Hisseler TSİ 16:25 sularında yüzde 5,50 oranında yükselişle 12,67 liradan işlem görmeye başladı.
Türk İlaç Hisseleri Yüzde 5,5 Yükseliş
Kaynak: Investing

Türk İlaç hisseleri dünkü işlemleri 12 lira sınırından tamamladıktan sonra bugüne yatay bir başlangıç yaptı. Açılışın ardından sakin bir düşüş eğilimi gösteren hisseler, TSİ 15:20 sularında 11,68 liraya kadar geriledi. Buradan sonra dik bir yükseliş göstermeye başlayan hisseler, onay başvurusu haberlerinin ardından güçlü yükselişe geçti.

Hisselerdeki yükselişin korunması halinde kısa vadede 13,87 – 15,75 – 18,61 lira seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilecek. Aşağı yönde ise 7,17 – 10,03 – 11,01 lira seviyelerinde destek noktaları bulunuyor.

TRILC kodlu hisseler, geçen hafta Rus aşısının temsilcilik haberiyle 14,78 liraya kadar yükseliş göstermişti. Aynı gün gelen pay geri alım haberiyle 12,45 liraya kadar gerileyen hisseler, geçen haftaki işlemlere 11,98 liradan veda etmişti. Aynı zamanda bu hafta da düşüşle başlamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu