Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türk İlaç Hisseleri Yeni İş Anlaşmasına Rağmen Negatif Bölgede Seyrediyor

Türk İlaç, hemofiltrasyon anlaşması duyurusu yaparken, hisseleri negatif bölgede seyretmekten kurtulamadı.
Türk İlaç Hisseleri Yeni İş Anlaşmasına Rağmen Negatif Bölgede Seyrediyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Türk İlaç ve Serum Sanayi Anonim Şirketi bugün TMP Ekstrakorporeal ile yeni iş ilişkisini duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirim gören Türk İlaç, tedarikçi şirket ile 410 bin torba satış kontratı imzaladı.

Yoğun bakım ünitelerinde akut böbrek yetmezliği tedavisinde kullanılan hemofiltrasyon solüsyon ürünlerinin yurt dışı ve içinde satış ile dağıtımlarının yapılması üzerine anlaşmanın sağlandığı açıklandı. Yapılan kontratın değerinin ise 14 milyon 350 bin lira tutarında olduğu açıkladı.

Bu olumlu gelişmeye Türk İlaç hisseleri ilk tepki olarak hızlı yükseliş gösterdi. Ancak daha sonra aynı hızla geri çekilerek negatif bölgeye çekti.

Türk İlaç hisseleri (TRILC) TSİ 14:52 sularında %0,25 oranında düşüşle 11,82 liradan işlem görüyor.
Türk İlaç Hisseleri Yüzde 0,25 Düşüş
Kaynak: Investing

Türk İlaç hisseleri dünkü işlemlerde 12,14 liraya kadar yükseldikten sonra düşüşe geçti ve kapanışı 11,85 liradan gerçekleştirdi. Hisseler bugünkü işlemlere ise yükselişle 11,94 liradan başladı ve bir süre 12 lira bandına yakın seyretti. Ardından 11,90 lira sınırında seyreden hisseler, TSİ 14:00’da 12,10 liraya kadar yükseldi.

İş ilişkisinin duyurulmasıyla yükselen hisseler, yeniden geri çekilerek 11,69 liraya kadar indi. Buradan hafif toparlanarak 11,80 lira sınırında seyretmeye başladı. Hisselerin aşağı yönlü hareketini sürdürmesiyle birlikte 9,47 – 10,90 – 11,55 liradaki destek noktaları takip edilecek. Yukarı yönde ise 12,98 – 13,76 – 15,19 lirada bulunan direnç noktaları izleniyor.

Hisselerin içinde bulunduğumuz süreçten dolayı sağlıklı fiyatlanmadığını bildiren şirket, pay geri alımı duyurusunda bulunmuştu. Küçük hissedarların menfaatlerini korumak için şirketin kendi paylarında bu işlemin yapılacağı söylenmişti. Ayrıca azami fon tutarının 12 milyon lira ve azami pay sayısının 1 milyon adet olacağı da belirtilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu