Yatırım yapmaya başla!

Tom Ford’a Göre Her Erkekte Bulunması Gereken 15 Şey

Tom Ford’a Göre Her Erkekte Bulunması Gereken 15 Şey

Önce biraz kısaca Tom Ford’dan bahsedelim. 1962 doğumlu olan Ford, ufaklıktan beri annesinin zorlamasıyla daha çocuk yaşlarında iyi giyinmeye yönlendirilir. Tom Ford’un annesi kötü giyinmenin diğer insanlara karşı bir saygısızlık olacağı fikrini kendisine aşılamayı başarmıştır. Bu sayede belki de o yaşlarda ne iş yapacağına bir nevi karar vermiştir.

17 yaşında sanat tarihi okumak üzere New York’a gider ama bir yıl sonra okulu bırakır ve reklam filmlerinde oynar. Aklında moda olmasına rağmen Ford yine farklı bir yol izleyerek mimarlık okumaya karar verir. Bu okulu da bırakarak sonunda moda eğitimi almaya başlar. Mezun olduktan sonra farklı tasarımcılarla beraber çalışma fırsatı yakalayan Ford, 1988 yılında modanın kalbi olan İtalya’ya yola çıkar ve Gucci’de baş tasarımcı olarak çalışmaya başlar. Bu fırsatı ele geçirmesinin sebepleri; hayalperest, yaratıcı ve çok çalışkan olmasıdır. O zamanlar marka değeri düşüşte olan Gucci’yi, 1995 MTV Ödülleri’nde boy gösteren Madonna’ya bir gömlek tasarlayarak tekrardan yükselişe geçirir. Markayı yeniden ihtişam sahibi yapar.

Bir süre sonra gözlerden tamamen kaybolan Ford, kendine ait bir güneş gözlüğü markasıyla sektörde tekrardan yerini bulur. Daha sonrasında Black Orchid parfümüyle büyük ses getirir. Bu sektörde en önemli şeylerden birisi olan “ne sattığın” değil, “nasıl sattığındır” politikasıyla birbirinden güzel reklamlar ve satış taktikleri geliştirmiştir. Bu konuda kendisi: “Reklam kampanyaları moda ve tasarım dünyasının şovudur. Bu şovla dikkatleri üzerinize çeker ve koleksiyonunuz hakkında merak uyandırırsınız. Bu iddianın arkasında yaratıcı bir koleksiyon olmak zorundadır. Yoksa patlarsınız.” demiştir.

Evet, gel gelelim konumuza: Böyle bir adamın her erkekte bulunması gerektiğini düşündüğü 15 şey nelermiş:

 • İyi bir espri anlayışı, (Bildiğimiz üzere, kızlar kendilerini güldüren erkeklere bayılır.)
 • Günlük takip ettiğiniz bir gazete,
 • Sevdiğiniz ve iyi olduğunuz bir spor,
 • Cımbız, (Pek anlayamamış olsam da o diyorsa önemlidir, diye düşünüyorum.)
 • Kim kullanırsa kullansın, koklandığında akıllara sizi getirecek yani imzanız haline gelmiş bir parfüm,
 • Koyu renkte iyi bir kesime sahip takım elbise, (Hepimizin dolapta, düğünden düğüne çıkardıklarından.)
 • Klasik bir çift siyah bağcıklı ayakkabı,
 • Blazer Ceket,
 • Mükemmel kesime sahip bir koyu ve bir açık kot pantolon, (Paçasını kıvırıp kıvırmamak size kalmış tabi.)
 • Birbirinden orijinal birçok pamuklu beyaz tişört, (O kotların üstüne ve blazer ceketimizin altına giyecek bir şeyimiz olsun diye.)
 • Her zaman yeni çorap ve iç çamaşırları, (Ayrıca 6 ayda bir eskilerinden kurtulup yenilerini almamızı öneriyor ama bilmiyor ki o bizim için lüks!)
 • Smokin, (Zaten takım elbise var, smokini ne yapacağım diyen arkadaşlar; smokin daha resmi olmasının yanında papyon takmak zorunludur. Takım elbise de papyon sizin tercihinize kalmıştır.)
 • Gün içerisinde takılabilecek metal kordonlu şık bir saat, (Ayrıca takımınızla beraber takabileceğiniz erkekler için üretilmiş 2016 modasına uygun saatlere de buradan göz atabilirsiniz.)
 • Hemen hemen her kıyafetinize uyabilecek muhteşem bir güneş gözlüğü,
 • Mükemmel dişler. (İnsanın gülüşü, en ayırt edici faktörlerden bir tanesi olabilir. Muhteşem bir gülüşe sahip olmak size birçok kapı açar. Bu yüzden dişlerinize özen gösterin.)

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum