Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Tembel İnsanlara En Çok Para Kazandıran 9 Meslek

Günlük ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek ve daha iyi şartlarda yaşayabilmek için çalışmamız şart. Ama kendinize uygun bir iş bulabilmeniz o kadar kolay değil. Gazetelerin arka sayfaları ya da internetteki bazı siteler iş ilanlarıyla dolu. Tabi buralardaki ilanlardan özelliklerini karşıladığınız derecede yararlanıyorsunuz. Cinsiyetiniz, öğrenim seviyeniz, yabancı dil bilme özelliğiniz ve deneyiminiz, karşılamanız gereken özelliklerden bazıları. Çalışkan ve dinamik […]

Günlük ihtiyaçlarımızı karşılayabilmek ve daha iyi şartlarda yaşayabilmek için çalışmamız şart. Ama kendinize uygun bir iş bulabilmeniz o kadar kolay değil. Gazetelerin arka sayfaları ya da internetteki bazı siteler iş ilanlarıyla dolu. Tabi buralardaki ilanlardan özelliklerini karşıladığınız derecede yararlanıyorsunuz. Cinsiyetiniz, öğrenim seviyeniz, yabancı dil bilme özelliğiniz ve deneyiminiz, karşılamanız gereken özelliklerden bazıları. Çalışkan ve dinamik olmanızdan söz etmiyorum bile!

Bazen öyle ilanlarla karşılaşıyoruz ki daha okumaya başladığımızda yoruluyoruz. Keşke hiçbirinin olmadığı, pazartesi sendromunu yaşamayacağım, hatta yeri geldiğinde kılımı dahi kıpırdatmadan para kazanacağım bir işim olsun isteriz. Sakın şaka yaptığımızı düşünmeyin; ama böyle de para kazanabilmeniz mümkün. Yabancı dil yok, lisans mezunu olmanız gerekmiyor, sadece küçük birkaç özellik binlerce lira kazanmanızı sağlayabiliyor. Peki, nasıl mı oluyor? İsterseniz, aşağıdaki listeyi incelemeye başlayalım ve hep birlikte öğrenelim. Tabi eğer buna da üşenmiyorsanız. (Dipnot: Şaka)

İşte karşınızda yan gelip yatarak para kazanacağınız 9 meslek:

9 Profesyonel Yabancı

Profesyonel YabancıKulağa biraz tuhaf gelse de listemizin ilk sırasında yer alan iş bu. Eğer takım elbise içinde iyi görünüyorsanız ve birazcık da karizmanız varsa, bu iş için aday olabilirsiniz. Ne yapacağınıza gelince, belirli etkinliklerde ünlü bir kişi gibi boy gösterip, karşılaştığınız insanlarla gülümseyerek tokalaşmak. Evet, Çinliler bu yöntemi çok kullanıyor. Bu sayede etkinliklerin prestijinin artacağını düşünen Çinliler, profesyonel yabancılara haftalık 1.000 dolar ila 1.600 dolar arasında ödeme yapıyor. Ne dersiniz, sizce de oldukça eğlenceli bir iş gibi görünmüyor mu?

8 Profesyonel Kucaklama

Profesyonel KucaklamaTembeller için bir diğer meslek profesyonel kucaklama işi! Şu an 16 ülkede geçerli olan bu meslek, günden güne daha da fazla rağbet görüyor. İşi yapabilmek için herhangi bir ön eğitime de ihtiyacınız yok. Yapmanız gereken tek şey, bir yabancıya sarılmak! Bu sayede saatte 80 dolar ya da bir gecede 300 dolar kazanabiliyorsunuz. Ne dersiniz, bir yabancıyı kucaklayabilir misiniz?

7 Çin’de İngilizce Öğretmenliği

Çin'de İngilizce ÖğretmenliğiÇin’de İngilizce öğretmenliği yapmak da bir diğer uyuşuk meslek. Bu mesleği yapabilmeniz için İngilizce bilmeniz yeterli diyebilirim. Zira Çinliler, sizden İngilizce öğretmenliği ile ilgili bir lisans belgesi vs. talep etmiyor. Tek yapmanız gereken çocuklara İngilizce öğretmek. Ayrıca bu mesleği seçtiğiniz takdirde, sizinle aynı okulda çalışan ve iyi eğitim almış Çinli öğretmenlerden 3 kat fazla maaş alacağınızı da belirtelim.

6 Profesyonel Uykucu

Profesyonel Uykucu“Evet, nihayet uyuyabileceğim bir iş” diye düşünebilirsiniz, çünkü bu konuda kesinlikle haklısınız. Peki, bu iş için ne yapmanız gerekiyor? Açıkçası tek yapmanız gereken uyumak ve bulunduğunuz mekanın konforunu, temizliğini vs. değerlendiren bir rapor hazırlamak. Kulağa biraz tuhaf gelse de profesyonel uykuculuk çok yaygın bir meslek. Mesela bir otel, müşterilerine daha iyi hizmet sunmak için profesyonel uykucu kiralıyor ve ona fikrini soruyor. Ayrıca seyahat sitelerinin de bu yöntemden faydalandığını biliyoruz.

5 Bira Gurmesi

Bira GurmesiÇalışmayı sevmeyen ama bira içmeyi seven kişiler, sıradaki iş tam size göre. Çünkü bu işte yapmanız gereken, size sunulan biranın tadına bakarak ve fikrinizi söylemek. Tabi bu işi önüne gelen herkes yapamıyor. Bira gurmesi olmak için özel bir eğitim almanız gerekiyor. Önünüze gelen içeceğin hakkında ayrıntılı bir yorum yapmanız gerektiğini belirtelim. Bu eğitimlerin genellikle bira üreticileri tarafından verildiğini de söyleyebiliriz. Ne dersiniz, “mesleğin?” diye sorulduğunda “bira gurmesiyim” diyerek, insanları şaşırtmak ister misiniz?

4 Oyun Test Edicisi

Oyun Test EdicisiEvinizde, dışarıda vs. kısacası istediğiniz her yerde yapabileceğiniz bu işin saatlik ücreti 10 ila 18 dolar olarak belirtilmiş. Ayrıca oyun testçisi olarak bir yıl boyunca çalıştığınız takdirde, yıllık 30.000 dolar kazanç elde edebiliyorsunuz. Tabi deneyimli oyun testçileri bundan çok daha fazla para kazanıyor. 6-7 yıldır bu işi yapanların yıllık kazancı 71.000 dolara kadar çıkabiliyor. Tek yapmanız gereken size verilen video oyununu bitirerek, oyun şirketine rapor hazırlamak. Nasıl, sizce de eğlenceli görünmüyor mu?

3 Uyku Testi Katılımcısı

Uyku Testi KatılımcısıUyuyarak para kazanabileceğiniz bir meslekle daha karşınızdayız. Zira tıbbi tesisler sürekli uyku çalışmaları yapıyor ve bu çalışmalara katılacak insanlar arıyor. Diğer taraftan her bir çalışmanın ayrı şartları olduğunu da bilmeniz gerek. Örneğin bir katılımcı için 40 yaş üstü erkek tanımı yapılırken, bir diğer katılımcı için 20-30 yaş arası kadın şartı koşuluyor. İşten kazanabileceğiniz kazanç ise çalışmadan çalışmaya farklılık gösteriyor. Mesela bir katılımcı saatte 1.000 dolar kazanırken, diğer katılımcı 30 gün hastanede kalarak 12.000 dolar kazanıyor.

2 Figüranlık

FigüranlıkFigüranlık da tembellik yapmayı sevenler için uygun bir meslek olarak gösterilebilir. Çünkü tek yapmanız gereken size söylenildiği gibi durmak. Diğer taraftan bir günde 100 dolara kadar kazanç elde edebileceğiniz iş, şirketlere bağlı çalıştığınız takdirde çok daha fazla para kazandırıyor. Mesela Screen Actors Guild isimli şirket gibi. Kısaca SAG olarak tanımlanabilecek firma çalışanları, sahne için gereken kıyafetleri, aksesuarları vs. kendileri getirdiği takdirde de ekstra ücret alıyor.

1 Köpek Bakıcısı

Köpek BakıcısıÇalışmaktan hoşlanmayanlar için en yüksek kazançlı mesleklerden bir tanesinin de köpek bakıcılığı olduğunu görüyoruz. Tabi tüylü dostlarımızdan hoşlanıyorsanız! Diğer taraftan, bu işi köpekleri seven herkesin yapabileceğini de belirtelim. Çünkü çoğu ülkede köpek bakıcılığı için özel bir sertifika istenmiyor. Ancak bazı büyük köpeklerin yalnızca yeterince güçlü kişiler tarafından gezdirilebileceğini de ekleyelim.

Peki, bu işin ortalama ücreti ne kadar dersiniz? Şöyle ki köpek bakıcılarının saatte 50 dolara kadar kazanabildiğini biliyoruz. Diğer yorucu işlerle kıyaslandığında, bu mesleğin oldukça cazip göründüğünü söylemeliyim. Ne dersiniz, eğer siz de köpekleri seviyorsanız hem eğlenceli vakit geçirip hem de para kazanmak istemez misiniz?

Evet sevgili takipçilerimiz listemiz hakkında ne düşünüyorsunuz? Tüm gün bilgisayarın karşısında oturarak ya da uyuyarak para kazanmak, sizin için biçilmiş kaftan olabilir mi? Ya da takım elbisenizi giyerek, yabancılarla tokalaşmak ve bunun karşılığında yüksek bir ödeme almak? Sonuçta, tembel olabilirsiniz; ancak tembel olmak parasız kalmanız gerektiği anlamına gelmiyor değil mi?


Tüm yorumları görmek için tıklayın. (1)

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kariyer kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle