Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tembel İnsanlara En Çok Para Kazandıran 10 Meslek

Tüm tembeller buraya! Aşağıdaki listeyle, hayalinizdeki işin bir tık uzağınızda olduğunu görebilirsiniz.
Tembel İnsanlara En Çok Para Kazandıran 10 Meslek
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME
Yorum

Para kazanmak için çalışmamız şart ve kural tembeller için de geçerli! Ancak bu gerçek, tembelliği sevenler için iş imkanı olmadığı anlamına gelmiyor.

Zaten dünyanın en iyi işlerinden en bazıları, tembellik yaparken büyük fikirler düşleyen insanlar tarafından yaratılmıştır. Yani tarih, tembelliğin verimliliğin anası olabileceğini gösterirken bunun yanlış sayılabilecek bir yanı yoktur.

Peki, gelecekteki bir kariyer için en akıllıca seçim, en az çaba gerektiren yol olabilir mi? Gelin yanıtınızı, akıllı ama tembel insanlara göre olan iş seçeneklerini inceledikten sonra verin.

1 Profesyonel Yabancı

Profesyonel YabancıEğer takım elbise içinde iyi görünüyorsanız ve birazcık da karizmanız varsa, bu iş için aday olabilirsiniz. Ne yapacağınıza gelince, belirli etkinliklerde ünlü bir kişi gibi boy gösterip, karşılaştığınız insanlarla gülümseyerek tokalaşmak.

Çinliler bu yöntemi çok kullanıyor. Bu sayede etkinliklerin prestijinin artacağını düşünen Çinliler, profesyonel yabancılara iyi miktarlarda ödeme yapıyor.

2 Profesyonel Kucaklama

Profesyonel KucaklamaTembeller için bir diğer meslek profesyonel kucaklama işi! Pek çok ülkede geçerli olan bu meslek, günden güne daha da fazla rağbet görüyor.

İşi yapabilmek için herhangi bir ön eğitime de ihtiyacınız yok. Yapmanız gereken tek şey, bir yabancıya sarılmak! Saatlik ücreti ise 80 dolar olarak belirtiliyor!

3 Çin’de İngilizce Öğretmenliği

Çin'de İngilizce ÖğretmenliğiÇin’de İngilizce öğretmenliği yapmak da bir diğer uyuşuk meslek. Bunun için İngilizce bilmeniz yeterli diyebilirim. Zira Çinliler sizden İngilizce öğretmenliği ile ilgili bir lisans belgesi vs. talep etmiyor.

Tek yapmanız gereken çocuklara İngilizce öğretmek. Ayrıca bu mesleği seçtiğiniz takdirde, sizinle aynı okulda çalışan ve iyi eğitim almış Çinli öğretmenlerden 3 kat fazla maaş alacağınızı da belirtelim.

4 Profesyonel Uykucu

Profesyonel Uykucu“Evet, nihayet uyuyabileceğim bir iş” diye düşünebilirsiniz, çünkü bu konuda kesinlikle haklısınız. Tek yapmanız gereken uyumak ve bulunduğunuz mekanın konforu, temizliği gibi özelliklerini değerlendiren bir rapor hazırlamak.

Kulağa biraz tuhaf gelse de profesyonel uykuculuk çok yaygın bir meslek. Mesela bir otel, müşterilerine daha iyi hizmet sunmak için profesyonel uykucu kiralıyor ve ona fikrini soruyor. Ayrıca seyahat sitelerinin de bu yöntemden faydalandığını biliyoruz.

5 Bira Gurmesi

Bira GurmesiÇalışmayı sevmeyen ama bira içmeyi seven kişiler, sıradaki iş tam size göre. Çünkü bu işte yapmanız gereken, size sunulan biranın tadına bakarak ve fikrinizi söylemek. Tabi bu işi önüne gelen herkes yapamıyor. Bira gurmesi olmak için özel bir eğitim almanız gerekiyor.

Bu eğitimlerin genellikle bira üreticileri tarafından verildiğini de söyleyebiliriz.

6 Oyun Test Edicisi

Oyun Test EdicisiEvinizde, dışarıda, aslında istediğiniz her yerde yapabileceğiniz bu işin saatlik ücretleri var. Ayrıca oyun testçisi olarak bir yıl boyunca çalıştığınız takdirde, yıllık binlerce dolar kazanç elde edebiliyorsunuz. Tabi deneyimli oyun testçileri diğerlerinden çok daha fazla kazanıyor.

Tek yapmanız gereken şey ise size verilen video oyununu bitirerek, oyun şirketine rapor hazırlamak.

7 Uyku Testi Katılımcısı

Uyku Testi KatılımcısıUyuyarak para kazanabileceğiniz bir meslekle daha karşınızdayız. Zira tıbbi tesisler sürekli uyku çalışmaları yapıyor ve bu çalışmalara katılacak insanlar arıyor. Diğer taraftan her bir çalışmanın ayrı şartları olduğunu bilmeniz gerek.

Örneğin bir katılımcı için 40 yaş üstü erkek tanımı yapılırken, bir diğer katılımcı için 20-30 yaş arası kadın şartı koşuluyor. İşten kazanabileceğiniz kazanç ise çalışmadan çalışmaya farklılık gösteriyor.

8 Figüranlık

FigüranlıkFigüranlık da tembellik yapmayı sevenler için uygun bir meslek olarak gösterilebilir. Çünkü tek yapmanız gereken size söylenildiği gibi durmak. Diğer taraftan iş, şirketlere bağlı çalıştığınız takdirde çok daha fazla para kazandırıyor.

Örneğin bazı firmaların çalışanları, sahne için gereken kıyafetleri, aksesuarları vs. kendileri getirdiği takdirde ekstra ücret alıyor.

9 Köpek Bakıcısı

Köpek BakıcısıÇalışmaktan hoşlanmayanlar için en yüksek kazançlı mesleklerden bir tanesi de köpek bakıcılığı.

Ve bu işi, köpekleri seven herkesin yapabilir gibi görünüyor. Çünkü çoğu ülkede köpek bakıcılığı için özel bir sertifika istenmiyor. Ancak bazı büyük köpekler, yalnızca yeterince güçlü kişiler tarafından gezdirilebiliyor.

10 Güvenlik Görevlisi

Güvenlik GörevlisiÇalıştığınız yere göre değişkenlik gösterse de güvenlik görevlilerinin nispeten kolay bir işi vardır. Yapmanız gereken şey, sorumlu olduğunuz yerin alanında gezinmek, girişlerde kimlik kontrolü için arada sırada ayağa kalkmaktır. Birçoğunun bir binayı ya da otoparkı izlerken oturduğu yerden saatlerce kalkmadığı bilinmektedir.

SONUÇ:

Tüm gün bilgisayarın karşısında oturarak ya da uyuyarak para kazanmak, HAYALİNİ KURDUĞUNUZ İŞ olabilir mi? Ya da takım elbisenizi giyerek, yabancılarla tokalaşmak ve bunun karşılığında yüksek bir ödeme almak? Gördüğünüz gibi tembel olmak parasız kalmanız gerektiği anlamına gelmiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.