Yatırım yapmaya başla!

Duke Üniversitesi Mezunlarına “Korkusuz Olun” Diyen Tim Cook, Facebook’a Gönderme Yaptı!

Tim Cook’un Duke Üniversitesi mezunlarına yaptığı konuşma, manşetlerdeki yenini aldı. Pek çok farklı konuya değinen ünlü CEO, Facebook eleştirirken gençlere hayat dersi vermeyi ihmal etmedi.
Duke Üniversitesi Mezunlarına “Korkusuz Olun” Diyen Tim Cook, Facebook’a Gönderme Yaptı!

Apple CEO’su Tim Cook, Duke Üniversitesi’nde verdiği mezuniyet konuşmasıyla dikkat çekti. Kürsüye çıkıp bir dizi farklı konuya değinen ve öğrencilere hayat dersi vermenin dışında Apple’ın veri kullanımı hususunda ne kadar titiz davrandığını vurgulayan Cook, üstü kapalı bir şekilde Facebook’u eleştirmeyi de ihmal etmedi.

Kendisinin de 1988 yılında MBA eğitimini tamamladığı Duke Üniversitesi mezunlarının ilgiyle dinlediği konuşma, kariyerine yeni başlayacak gençlere “korkusuz olun” önerisiyle de büyük yankı uyandırdı.

Tim Cook, Duke Üniversitesi’nin mezuniyet konuşmasında öğrencilere hayat boyu dikkate alınması gereken önerilerde bulundu.

Apple CEO'su Duke Üniversitesi Mezuniyet Konuşmasında Neler Söyledi?Bunların arasında en çok dikkat çekenler ise Apple CEO’sunun “korkusuz olun, farklı düşünün ve dünyayı bulduğunuzdan daha iyi bir yer olarak bırakın” şeklindeki sözleriydi.

Çiçeği burnunda mezunlara; Steve Jobs, Robert F. Kennedy ve Martin Luther King gibi liderlerin izlerinden gitmelerini öğütleyen Tim Cook, onlara #MeToo hareketinde konuşan kadınlar ya da Parkland saldırısından kurtulanlar gibi dik durmaları gerektiğini söyledi.

İlaveten; eşitsizlik, iklim değişikliği, politik bölünme gibi sorunlara rağmen teknolojinin günümüzü tarihin en güzel zamanı haline getirdiğini vurguladı.

Apple CEO'sunun Mezunlara TavsiyeleriÇünkü hiçbir neslin şimdiki nesil kadar şanslı olmadığını, eşitsizlikleri değiştirip fark yaratmak için herkesin fırsatının bulunduğunu ve teknoloji sayesinde her bireyin gereken araçlara ulaşabileceğini söyledi.

Diğer taraftan Tim Cook, Apple’ın veri gizliliği konusunda farklı bir yol izlediğini söyleyerek de Facebook’a gönderme yaptı.

Tim Cook Veri Skandalına Değinerek Facebook'u Taşladı Sosyal medya platformunun adını vermese de milyonlarca kullanıcısının bilgilerini sızdıran Facebook’un aksine kullanıcıların verilerine önem verdiklerini vurgulayan CEO, “teknolojiden en iyi şekilde faydalanmanız mahremiyet hakkınızı ortadan kaldırmaz” dedi. Ve kullanıcıdan olabildiğince az veri topladıklarını çünkü bunların kullanıcıya ait olduğunu bildiklerini söyledi.

Kaldı ki kendisi daha önce yaptığı bir açıklamada da Facebook’un veri skandalı hakkında eleştirel yorumlarda bulunmaktan çekinmemişti.Hatta “Mark Zuckerberg’in yerinde olsaydınız ne yapardınız?” şeklindeki soruya da “bu durumda olmazdım” sözleriyle yanıt vermişti.

Facebook’un daha çok para kazanmak için müşterilerini ürün haline getirdiğini belirten Cook, bu açıklamalarıyla büyük ses getirmiş, Mark Zuckerberg’in verdiği yanıt ile olay daha da büyümüştü. Fakat görünen o ki Tim Cook, Facebook’la ilgili aynı fikirde ve bunu yeri geldiğinde belli etmeye devam edecek. Zaten öğrencilere “korkusuz olun” diyen Cook’a aksini yapmak da yakışmazdı…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kariyer kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum