Yatırım yapmaya başla!

THY’den TSK Bünyesine Geçen Pilotlara Her Yıl Bir Maaş İkramiye Ödenecek

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, TSK’ya geçiş yapacak her pilota her yıl bir maaş ikramiye verileceğini bildirdi. Detaylar aşağıda;
THY’den TSK Bünyesine Geçen Pilotlara Her Yıl Bir Maaş İkramiye Ödenecek

THY Basın Müşavirliği’nden gelen açıklama neticesinde, Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) tarafından İstanbul’da organize edilen “Pilotlukta Zorunlu Hizmet Çalıştayı”, THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı’nın katılımıyla gerçekleşti. Burada, Sivil havacılıkta görevli olan asker kökenli pilotların TSK bünyesine kazandırılmasına yönelik yeni uygulamalar masaya yatırıldı.

Çalıştayda görüşlerine yer verilen Türk Hava Yolları (THY) Yönetim ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, “Pilotlukta zorunlu hizmet nedeniyle TSK bünyesine katılacak her pilotumuza her yıl bir maaş ikramiye vereceğiz.” açıklamasını yaptı.

İstanbul’da 20-21 Haziran’da gerçekleştirilen söz konusu çalıştay, TALPA Başkanı Kaptan Pilot Murat Ersoy, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Başkanı Ali Çetinkaya ve çok sayıda pilotun katılımıyla gerçekleşti.

TALPA Başkanı Murat ErsoyÇalıştayda konuyla ilgili açıklamalar yapan Aycı, TSK’daki görevlerine dönecek pilotların meydana gelebilecek maddi ve manevi zararlarını minimuma indirmek için büyük destek sağlayacaklarını bildirdi. Bununla birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” sözünün takipçisi olarak, istikbali her zaman göklerde arayacaklarını dile getirdi.

Aycı, “Vatan savunması için ne gerekiyorsa eksiksiz yapmak bizim için şereftir. Hiç tereddüt etmeyin, hiç çekinmeyin; biz bayrak taşıyıcı olarak Peygamber ocağına geri dönen her pilotumuzun destekçisi olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kaydetti.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne geçiş sonrası bazı olanaklarını kaybedecek olan pilotların endişesini ifade eden Aycı, bu kaybın önlenmesi için önemli desteklerde bulunacaklarını bildirdi.

TSK'ya Geçiş Sonrası Bazı Olanaklarını Kaybedecek Olan Pilotlar Endişe YaşıyorBunlara ek olarak Aycı, “Türk askerini Bosna’dan Somali’ye, Afganistan’dan Çanakkale’ye nerede gördüysek gururlanarak heyecanlandık. Sizler de bizim gurur kaynağımızsınız. TSK’ya dönecek olan THY pilot ve ailelerinin yatarak tedavi masraflarının şirketimiz tarafından karşılanması talimatını verdim.” şeklinde konuştu.

Bu dönemde yeni evine taşınmak üzere masrafta bulunacak pilotlara 10 bin lira taşınma desteği ödemesi yapılacağını da ekleyen Aycı, pilotların çalışan eşlerinin iş durumunun etkilenmesi halinde, ortaklık bünyesinde veya iş birliği yaptıkları diğer şirketlerde istihdam sağlamak için her türlü desteğe hazır olduklarını aktardı. Bunlarla birlikte maddi olarak da destekte bulunacaklarını, TSK bünyesine geçiş yapacak her pilota her yıl bir maaş ikramiye verileceğini belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kariyer kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum