Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Türk Hava Yolları Payları Yeni Kısıtlamaların Etkisiyle Kayıplarını Artırıyor

Türk Hava Yolları hisselerinde dün başlayan kötümser performans bugüne yayılırken, aylık kayıp %20'ya yaklaşmış durumda.
Türk Hava Yolları Payları Yeni Kısıtlamaların Etkisiyle Kayıplarını Artırıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Türk Hava Yolları hisselerinde yeni uçuş yasaklarının etkisi görülüyor. Önce Almanya sonra Rusya Türkiye’ye uçuşları sınırlandırma kararı geldi. Rusya 15 Nisan – 1 Haziran arasında sınırlama kararı aldı. Bu durum THY hisselerinde dün başlayan olumsuz performansı bugüne taşıdı.

Türk Hava Yolları hisseleri (THYAO) TSİ 12:25 sularında %2,59 oranında ekside 11,66 lirada seyrediyor.
THY Hisseleri Yüzde 2,59 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

THY hisseleri dünkü işlemlerde en yüksek 12,09 lirayı gördükten sonra düşüşe geçti ve kapanışı 11,97 liradan yaptı. Bugünkü işlemlere ise 11,81 liradan sert düşüşle başlayan THY hisseleri, daha sonra %2,5’i aşan kayıpla işlem görmeye başladı.

Hisselerin aşağı yönlü hareketini sürdürmesi durumunda 11,51 lira seviyesi ilk destek noktası olarak izlenecek. İkinci destek 11,38 lirada bulunurken, direnç noktaları 11,81 ve 11,98 lira olarak belirlendi.

THY hisselerinin haftalık performansı %8,69 oranında negatif yöne işaret ediyor. Aylık bazdaki performans %19,65 düzeyindeyken, yıllık bazda %14,32 oranında kazanç sağladı.

Pegasus hisselerine baktığımızda ise %2,27 oranında düşüşle 67,00 liradan alıcı bulduğu görülüyor. Hisseler güne 67,4 liradan başladıktan sonra 65,5 liraya kadar geriledi. Buradan toparlanmayı başaran Pegasus hisseleri daha sonra 67 lira sınırında seyretmeye başladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu