Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

THY Hisseleri Çalışanlara Tazminat Artışı Haberine Tepki Vermedi

Personel ücret düzenlemesi yapan Türk Hava Yolları, kokpit personeline ve diğer yurt içi iş gruplarının tazminatlarına artış yaptı.
THY Hisseleri Çalışanlara Tazminat Artışı Haberine Tepki Vermedi
Son Güncelleme: 
Yorum

Türk Hava Yolları hisseleri, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) personel ücret düzenlemesi bildiriminde bulundu. Hisseler açıklama sonrasında yatay seyrini sürdürdü.

Dün en son 14,85 Türk lirası seviyesinde işlem gören hisseler, bugün açılışı 14,84 TL ile yaptı. Açılış yükseği 14,89 TL, düşüğü ise 14,77 TL olurken hemen sonrasında 14,90 TL’ye kadar yükselebildi.

THYAO hisseleri açıklamanın yapıldığı dakikalarda en yüksek 14,84 TL’yi görürken gün içinde 14,74-14,9 TL aralığında kaldı.
THY Hisse 28 Ekim
KAYNAK: Investing

Son veriler ışığında THYAO kodlu hisse senetleri tüm göstergelerde artıya geçti. Haftalık bazda yüzde 6,3 artarken aylık bazda yüzde 7,8, yıllık bazda ise yüzde 62 oranında artış kaydetti.

THY KAP açıklamasında, Covid-19 küresel salgınının etkilerinin sürdüğünü belirterek söz konusu kararı ortaklığının operasyonel verimliliği, performansı ve finansal göstergelerinin 2020 yılına göre olumlu yönde gelişmesi göz önüne alarak verdiğini bildirdi.

Yönetim Kurulu’nun ikinci değerlendirmesi sonucunda THY çalışanlarının salgın süresince gösterdikleri fedakârlık ile performansa katkılarından dolayı 01.10.2021 tarihinden geçerli olmak üzere, mevcut ücretler baz alınarak kokpit personelinin iş/uçuş tazminatlarına yüzde 25, diğer yurt içi iş gruplarının iş/kıdem tazminatlarına yüzde 20 artış yapılmasına karar verildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu