Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

THY Hisseleri 3 Ayın Zirvesine Yakın Seyrederken Kazançları Yükseliyor

THY hisselerinde Eylül ayının ortasından beri devam eden yükseliş, bugün 3 ayın zirvesi olan 14,19 liraya yaklaşmış durumda bulunuyor.
THY Hisseleri 3 Ayın Zirvesine Yakın Seyrederken Kazançları Yükseliyor

Türk Hava Yolları hisselerinde 15 Eylül tarihinden beri devam eden yükseliş eğilimi, bugün 3 ayın zirvesine yaklaşmış durumda bulunuyor. Güçlü performansını koruyan hisseler, 14,1 liraya yakın seyrediyor.

Şirketin Covid-19 krizi nedeniyle Hong Kong uçuşları durdurulurken, 2019’dan beri teslimatı beklenen uçak ile filo sayısı artırılıyor. TC-LYE B737-9 MAX tipi uçak dün teslim edilirken, filodaki MAX sayısının 19’a ulaştığı bildirildi.

Türk Hava Yolları hisseleri (THYAO) TSİ 11:22 sularında %1,60 oranında yükselişle 14,01 liradan işlem görmeye başladı.
THY Hisseleri Yüzde 1,60 Yükseliş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler dünkü işlemlerde 13,87 liraya kadar yükselmeyi başarırken, kapanışı 13,78 liradan gerçekleştirmişti. Bugünkü işlemlere ise 13,83 liradan başlayan hisseler, açılışın gerçekleştiği ilk 5 dakika içerisinde 13,93 liraya kadar yükselmeyi başardı.

Hisseler açılışın ardından yükselişini koruyarak, TSİ 10:10 sularında 14,09 liraya kadar tırmandı. Bu seviye 6 Temmuz’da görülen 14,19 liranın ardından en yüksek fiyat olarak kaydedildi. Hisseler açılış sonrasında %2’ye yakın yükselişle seyrettikten sonra bir miktar gevşeyerek %1,6 civarında yukarı yönlü hareket etmeye başladı.

THY hisselerinin yukarı yönlü eğilimi koruması durumunda 14,16 ve 14,28 lirada bulunan direnç noktaları takip edilecek. Eğer aşağı yönlü bir ivme kazanırsa 13,85 ve 13,66 lirada bulunan destek noktaları takip edilmeye başlanacak.

Hisselerin fiyat performansına baktığımız zaman; haftalık %5,4 oranında değer kazandığı görülüyor. Aylık %10,80 yükseliş gösteren hisseler, geçen yılın aynı zamanına göre %33,80 oranında değer kazanmış durumda bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum