Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tesla Hisseleri Musk’ın Açıklamalarının Ardından Yükselişe Geçti!

Son dönemlerde adı sık sık iflas haberleriyle anılan Tesla, kurucusu Elon Musk’ın açıklamalarıyla birlikte yeniden yükselişe geçti. İşte detaylar;
Tesla Hisseleri Musk’ın Açıklamalarının Ardından Yükselişe Geçti!
Yorum

Birkaç gün önce Tesla hisselerinizi satın diyen Goldman Sachs’a verdiği cüretkar cevapla gündeme gelen Elon Musk, şimdi de Twitter’daki yeni paylaşımıyla manşetlerde yer aldı. Yalnızca otomotiv sektörünün değil tüm dünyanın merakla takip ettiği Tesla, CEO’sunun açıklamalarının ardından yükselişe geçerek odak noktası haline geldi.

The Economist’in “Tesla’nın durumu vahim” yönünde yaptığı habere karşılık veren Elon Musk, dün Twitter hesabından “Tesla 3. ve 4. çeyrekte nakit akışı yaşayıp karlı olacak, bu nedenle şirketin yatırım almasına gerek yok” dedi.

Daha önce yapılamaz denen pek çok şeyi yapan çılgın girişimci, Twitter’daki bu paylaşımıyla büyük yankı uyandırdı.

Ve Elon Musk’ın şirket karlılığı yılın üçüncü ile dördüncü çeyreğinde artacak yönündeki sözlerinin ardından Tesla hisseleri dün 2.4’lük yükseliş yaşadı.

Yeri gelmişken; Tesla CEO’sunun aylar önce verdiği sözleri yerine getiremediğini ve şirketin imajının bu nedenle epey sarsıldığını da belirtelim. Diğer bir ifadeyle; Elon Musk son açıklamasıyla şirket hisselerini yükseltse de daha önce de benzer sözlerle gündeme gelmişti.

Örneğin; Tesla 3’ün 2017’nin sonuna doğru ayda 20 bin adet üretim hedefine ulaşacağı yönünde açıklamalarda bulunmuştu.

Elon Musk Model 3 Üret,m Hedefini TutturamadıFakat bu sözleri yerine getirememesi şirketin yatırımcılarından Steve Wozniak da dahil olmak üzere pek çok kişinin Tesla’ya güvenini sarsmıştı. Hatta Wozniak, artık Elon Musk’a inanmadığını söyleyecek kadar ileri gitmiş, Musk’ın 2016’da 2017 yılında otonom sürüşe geçileceğini söylemesine rağmen bunu hala yerine getirmediğini vurgulamıştı.

Apple’ın kurucularından olan Wozniak Musk’a güvenmediğini dile getirse de onu tıpkı Steve Jobs gibi çok iyi bir satıcı olduğunu söyleyerek övmeyi de ihmal etmemişti.

Steve Wozniak da Elon Musk'a Güvenmediğini SöylediSonuçta; Tesla için işler yolunda gitmese bile şirketin değerini 650 milyar dolara çıkarmayı hedefleyen Musk, bu durumu düzeltmek için elinden geleni yapıyor gibi görünüyor diyebiliriz.

Hatta birkaç gün önce çıkan haberlerde de belirtildiği gibi Elon Musk, haftanın 7 günü şirkette kaldığını ve duş almak için bile eve gitmediğini söylemişti. Bakalım, 7 24 çalışan başarılı girişimci, Tesla’yı eski şaşaalı günlerine geri döndürüp yatırımcıların güvenini yeniden kazanabilecek mi?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu